27.09.2021

Rud Pedersen laiendab Eestis tegevust ja palkab oma ala tippe

Rootsi juurtega ja rahvusvahelise haardega valitsussuhete büroo Rud Pedersen Public Affairs laiendab Eestis oma tegevust ja alustab kommunikatsiooniteenuste pakkumist. Ettevõttega on tänavu liitunud mitu oma ala tippu.

Kairi Uustulnd

“Meie eesmärk on aidata klientidel oma äri kasvatada andes neile parimat nõu ning ligipääsu oskusteabele ja kontaktidele üle kogu Euroopa,” ütles Rud Pederseni Eesti juhtivpartner Kairi Uustulnd, kes on varem juhtinud kahe peaministri bürood.

Kolm aastat tagasi Eestisse laienenud Rud Pedersen keskendus seni eelkõige rahvusvaheliste klientide valitsussuhetele ning nüüd laiendatakse haaret, pakkudes ka mitmekülgsemat strateegilist kommunikatsiooni.

Uustulnd selgitas, et firma laienemise taga on ühelt poolt selge strateegia ning teiselt poolt nii klientide kui ka turu nõudlus. “Kasvame tasakaalukalt, nii et suudame pakkuda klientidele just seda, mida neil kõige rohkem vaja, et toetada äri kasvu.” Seetõttu on ettevõte ka käesoleval aastal kolmekordistanud oma kontoripinda, kolides kesklinna uusimasse kontorihoonesse Büroo31 aadressil Pärnu maantee 31, lisas Uustulnd.

Ettevõte värbab oma ala tippe. Aasta alguses liitus Rud Pederseniga pika avaliku teenistuse kogemusega Christman Roos, kes töötas ligi 15 aastat majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis nõunikuna ning omab pikka ja põhjalikku kogemust valitsussektoris. Septembrist liitus Rud Pederseniga pikaaegne majandus- ja poliitikaajakirjanik Harry Tuul, kes nõustab ettevõtteid strateegilises kommunikatsioonis. Tuul on muuhulgas juhtinud majanduslehe Äripäev uudistetoimetust ning majandustoimetusi Eesti suurimates meediakontsernides Ekspress Grupp ja Postimees Grupp.

Bürood juhib Rud Pederseni partner Kairi Uustulnd, kes on varem juhtinud peaministri bürood nii Andrus Ansipi kui ka Taavi Rõivase ajal, olnud mitme ministri nõunik ning töötanud ka Eesti Energias regulaatorsuhete juhina. Kokku töötab ettevõttes pooltosin oma ala asjatundjat.

2002. aastal Rootsis Göteborgis asutatud ettevõtte Rud Pedersen Public Affairs on praeguseks kasvanud üheks suurimaks Euroopa konsultatsioonifirmaks, mis on spetsialiseerunud avalikele suhetele. Ettevõttel on pea 350 töötajat kokku seitsmes kontoris üle Euroopa – Stockholmis, Kopenhaagenis, Oslos, Göteborgis, Helsingis, Tallinnas, Brüsselis, Berliinis ja Vilniuses. Ettevõtte asutas Morten Rud Pedersen.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt