04.03.2021

Royal Experience’i kontseptsioon võitis Eesti saatkondade ideekonkursi

Ideekonkursi eesmärk oli välja töötada üheksa Eesti saatkonna juurde kavandatavate innovatsioonipesade ehk Eesti avalike esitlusruumide kontseptsioonid.

Fotol: Lehari Kaustel, Silja Kõiv, Kristi Roosimägi ja Madis Sassiad

Välisministeerium korraldas koostöös teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol ideetalgud, et leida Eesti saatkondade juures avatavate innovatsioonipesade jaoks terviklik kontseptsioon, kus hea disainiga ruumilisse lahendusse oleks valatud Eesti ettevõtetes loodud innovatsioon.

Võidutöö “Experience Estonia” tuumaks on Royal Experience’i ja Global Virtual Solutionsi poolt loodud uudne lahendus, mida saab kasutada Eesti saatkondades üle kogu maailma. Idee töötati välja üheskoos Madis Sassiadiga GoSwiftist ning Silja Kõivu ja Kristi Roosimäega HOLOFITZONE’ist, kellega loodetakse teha suuri edusamme juba käesoleval aastal.

Experience Estonia
Experience Estonia

Lahendus “Experience Estonia” võimaldab vahendada Eestis elamise ja töötamise kogemust. Kontseptsioon näeb ette multifunktsionaalseid ruume, mida ilmestavad viis innovatsioonipesa, mis tutvustavad lähemalt Eesti e-riigi teenuseid, küberturvet, kaitsetööstust, rohemajandust ning hariduse ja kultuuri valdkonda. Eesti elamuste edasi andmiseks kasutatakse kõrgtehnoloogilisi ja uudseid lahendusi: LED-seinad, hologrammid, vestlusrobotid, laserkiired.

Innovatsioonipesad on plaanitud Tokyosse, Torontosse, Berliini, Londonisse, Souli, Riiga, Nairobisse, Abu Dhabisse ja Singapuri.

Royal Experience’i juhi Lehari Kausteli sõnul hakatakse hüperlokaalse meedia valdkonda arendama koostöös erinevate riikide ülikoolide ja teaduskeskustega juba sel aastal.

Royal Experience on Turundajate Liidu (TULI) liige.

Silja Oja, TULI

Kõik uudised