30.11.2021

Jõuluhõnguline vestlusõhtu: disainerid jagavad ringdisaini kogemuslugusid

Eesti Disainikeskus kutsub ringdisainihuvilisi disainereid ringdisaini teenuste kogemuslugude seminarile.

Jõuluhõnguline vestlusõhtu toimub kolmapäeval, 8. detsembril kell 15.00-17.00 Eesti Disainikeskuse kontoris (Telliskivi 60a/7, II korrus). NB! Kavas on ka hõõgvein ja piparkoogid!

Arutelu käimalükkamiseks kuulame kaht hiljutist ringdisaini teenuse kogemust: Mihkel-Emil Mikk (MI/KL) räägib ringdisaini auditi läbiviimisest ettevõttes Ampler Bikes ning Tähe-Kai Tillo (Stuudio Leek) ja Mayri Tiido jagavad ringdisaini sprindi kogemust Pärnu majutusettevõttes Villa Wesset.

Seminari eesmärk on avatud õhkkonnas jagada ja arutada, millised on olnud ringdisaini auditi ja sprindi praktilised kogemused ettevõtetega töötades. Mis on läinud hästi, mida saaks metoodikas kujundada paremini või teisiti, milline on ettevõtete poolt olnud tagasiside ja töötubade käigus kogetud eeldused või takistused ringdisaini rakendamiseks ettevõtete vaates jm.

Esinejatest:

screenshot 2021 05 12 at 16 17 04 e1638283867842
Mihkel-Emil Mikk.

Mihkel-Emil Mikk on tööstusdisainer ja õppejõud EKA Tootedisaini osakonnas. Oma suurimaks kireks ja fookusteemaks peab ta disaini praktikaid, kus otsib võimalusi objektide, teenuste ja süsteemide jätkusuutlikumaks muutmiseks. Mihkel-Emil leiab, et peame liikuma jätkusuutlikuma tuleviku suunas ning murdma lineaarse tarbimise mudeli. See tähendab disainima tooteid ja teenuseid mis võimaldaksid vähendada tarbimist ja ületootmist, sellejuures kasvatades kõigi heaolu. Mihkel-Emil on ka tööstusdisaini stuudio MI/KL üks partneritest.

mayri juuni 2021 e1638283811996

​​Mayri Tiido on täiskasvanute koolitaja ja Materjalivoog üks asutajatest. Mayri missiooniks on edendada Eestis ringmajanduse rakendamist läbi mitmete tegemiste. Ta on oma teadmisi ringmajandusest täiendanud läbi Ellen MacArthur Foundationi koolituste kui ka Cambridge’i ülikooli pakutavatel kursustel.

screenshot 2021 11 30 at 10 46 25 e1638283918488

Tähe-Kai Tillo ütleb Studio Leek kohta nii: Aitame ettevõtetel tõsta efektiivsust disainisprintide abil. Mõistes kui paindliku ja tulemusliku protsessiga on tegu, tekkis soov panna disainisprint proovile ka suurema eesmärgi nimel ning lahendada sellega ringmajanduse väljakutseid.

Kõigil osalejatel palutakse esitada COVID-19 tõend (vaktsineerimise või läbipõdemise kinnituseks) ning isikut tõendav dokument.

Sündmust korraldab Eesti Disainikeskus. Läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

 

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt