30.07.2020

PORTFOOLIO: üritusturundusagentuuri Amazing Productions juht Priit Mikk

Uue sarja “Portfoolio” teine lugu räägib üritusturundusest, mis on paljude personalitöötajate hinnangul stressirohkeim turundusvaldkond. TULI liikme Amazing Productions juht Priit Mikk on külma närviga produtsent, kes on sel alal tegutsenud üle 16 aasta ja viiinud ellu sisukaid ning säravalt meelelahutuslikke sündmusi, mille nimistu on pikk. Oma portfoolios toob Priit esile enda kui ürituste looja kirkaimad ja meeldejäävaimad mälestused.

Priit Mikk, Foto autor: Mana Kaasik

CV

  • Üritusturundusagentuuri Amazing Productions juht
  • Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 juht
  • Ürituste produktsiooni õppejõud Tallinna Ülikoolis
  • Sündinud 21. juunil 1985 Tallinnas
  • Lõpetanud Tallinna Reaalkooli
  • Bakalaureusekraad: Tallinna Ülikool, reklaam ja imagoloogia
  • Magistrikraad: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia & EBS: Cultural Management
  • Hobid: Talvel sõidan hea meelega lumistest mägedest alla. Igal aastaajal olen hea meelega Hiiumaal. Lisaks panustan Eesti turvalisusesse abipolitseinikuna.

Alustasin üritusturunduse valdkonnas tööd esimese kursuse tudengina 16 aastat tagasi ning alates sellest ajast olen töötanud erinevates agentuurides. Lisaks agentuuritööle on mul olnud võimalus näha väga lähedalt kontserdikorralduse telgitaguseid töötades Live Nationis ning teatrimaagia sündimist produtsendina Rahvusooper Estonias.

Ja kuna öeldakse, et ise areneb kõige rohkem teisi õpetades, siis alates 2013. aastast püüan igal sügisel anda üliõpilastele edasi seda, mida olen ise üritusturunduses kogenud nende pea kahe aastakümne jooksul. See harukordne kevad andis võimaluse teha endas korralik inventuur ning vaadata tagasi tehtule. Ja tuli välja, et neid töid, mille üle väga uhke olen on kogunenud päris arvestatav hulk. Loomulikult on need ellu viidud koos väga paljude toredate inimeste ja kaasteelistega. Aitäh kõigile!

TÖÖD

2006. aastal alustasin tööd Royal Services, mis on üks vanimaid agentuure Eestis ning meie teenindada olid tänase SEB kliendi- ja töötajate üritused. Tolle aja mõistes olid sellise mastaabiga sisekommunikatsiooniprojektid Eestis (ja lähiriikideski) suhteliselt ennenägematud. Ideede müümine oli keeruline, sest taolisi asju polnud keegi varem teinud ning kardeti, et ei saa piisavalt inimesi kokku jms. Aastatega läks see õnneks kergemaks ning tööandja oli kindlasti õnnelik selle üle, et neil nii palju ja nii andekaid inimesi töötas.

2008. aastal toimus minule teadaolevalt esimene Eesti korporatiivmuusikali esietendus, mille autoriteks olid Priit Pajusaar ja Leelo Tungal. “Tornimäe teemandid” võitis ka sisekommunikatsiooniürituse Kuldmuna ning ühtlasi jõudis New Yorgis rahvusvahelisel finantsteenuste reklaamikonkursil Midas Awards 2008 sisekommunikatsiooni kategoorias finaali.

2008 – “Tornimäe teemandid”

Aasta hiljem toimunud ürituse jaoks asutati SEBs kümme koori, millest kolm parimat astusid võistlustlulle tuhande kolleegi ees. Formaat oli kantud tolleaegsest populaarsest telemängust “Laululahing”.

2009 – “Laululahing”

Suvepäevad ei pea koosnema ainult sport- ja murumängudest. 2012. aastal püstitas SEB oma suvepäevade raames Guinnessi rekordi ladudes mosaiigiks 53 757 münti.

2012 – SEB Maailmarekordi päev

Iseenda agentuuri Amazing Productions asutasin 2013. aastal. See oli Eestis uudse lähenemisega agentuur, kus suure püsitiimi asemel olen kaasanud vabakutselisi projekti- ja loovjuhte ning see lähenemine on ennast igati õigustanud. Seitsme aasta jooksul oleme läbi viinud väga erineva sisu ja suurusega projekte.

2015. aastal viisime ellu eepilise Rootsi turule suunatud turismiturunduse kampaania nimelt toimus üle Eesti suve jooksul 97 elamust, mis pakuti välja avaliku ideekorje kaudu. Osalejad pidid saatma enda lühitutvustuse ning valima endale sobiliku elamuse ning seda seejärel sotsiaalmeedias ka kajastama. Võib öelda ka, et tegemist oli ühega esimestest suunamudijate kampaaniatest, mis Eestis tehtud. Epic Estonia võitis promotsiooni kategoorias Kuldmuna ning pälvis Aasta Turundustegu 2015 Grand Prix.

2015 – Epic Estonia 

Minu koostöö hea kliendi ja sõbra Teliaga algas 2015. aastal, mis oli ka esimene Elioni ja EMT ühine aastagala. Telia aastagalade kesksel kohal on samuti töötajate poolt ette valmistatav meelelahutusprogramm ning aastate jooksul oleme kaasanud sadu telialisi, kes oma ala professionaalide kaasabil on esitanud igati maailmatasemel numbreid.

2016. aasta alguses lansseeriti Telia ning selle auks valmis suure saladuskatte all “Esietendus”, mille sisuks oli uue etenduse lavaletoomine, mis kasutas analoogiaid ärimaailmast. Lõplik sisu sai ka osalejatele selgeks alles vahetult enne esietendust aastagalal.

2016 – “Esietendus”

2018. aastal moodustasime 6 bändi, kes astusid 1100 kolleegi ja žürii ees võistlutulle selgitamaks välja Telia Superbänd 2018! Väärib äramainimist, et kaks päeva varem anti samal laval üle Eesti Muusikaauhinnad ning Telia töötajate etteasted ei jäänud kuidagi Eesti tippudele alla!

2018 – Telia Superbänd 

 Käesoleva aasta alguses lansseeriti Inspira telekanal ning seekordne aastagala kandis pealkirja Telia Telegala. 120 Telia töötajat panustas oma vaba aega sisustamaks aasta tähtsaim õhtu mitmekesise, kaasahaarava ja meelelahutusliku programmiga.

2020 – Telia Telegala 

Kui rääkida veel muudest töödest, siis üks erilisemaid on kindlasti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise tippürituseks kujunenud 25 riigipea osavõtul toimunud Tallinn Digital Summit. Sain tehnilise projektijuhtimise ja logistikapartnerina kaasa aidata seninägematu linnaku ehitamisele Kultuurikatla ja Linnahalli ümbrusesse. See töö pälvis ka produktsioonikategoorias Kuldmuna.

2017 – Tallinn Digital Summit

Viimasel kahel aastal olen olnud Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõttude produtsent. Suureks väljakutseks on toota üht Eesti vaadatuimat telesaadet koos kvaliteetse kultuuriprogrammiga, luua erinevate majade infrastruktuur vastuvõtuks sobivaks ning samal ajal hoolitseda väärikate külaliste mugavuse eest.

2019 – Vabariigi aastapäev 

Kevadise kriisi ajal sai meie sektor väga valusalt pihta ning paraku ei ole siiani täielikult taastunud tavapärane tegevus. Seda suurem rõõm oli mai keskel korraldada Põhja-Eesti Regionaalhaigla õdede päev hübriidürituse vormis. Veebis toimuvad üritused on küll alternatiivina kasutatav formaat aga arusaadavalt ei asenda see kunagi päris kokkusaamisi.

2020 – Õdede päev

27.–28. augustini toimub järjekorras juba kuues meie kaasabil produtseeritud Latitude59, mis on startup ja tehnoloogivaldkonna tähtsündmus Eestis. Kevadel pärjati Latitude59 avaliku ürituse kategoorias pronksmunaga.

2019 – Latitude59

Järgmised 5 aastat hoolitsen selle eest, et Tartu koos Lõuna-Eestiga oleks 2024. aastal parimas vormis kandmaks Euroopa kultuuripealinna tiitlit – www.tartu2024.ee

Priit Mikk
Amazing Productions


Amazing Productions on Turundajate Liidu (TULI) liige. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 78 ettevõtet.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt