28.09.2021

Pool sajandit majanduse ja müütide murdmise lugu jõudis filmilindile

ERRiga koostöös valminud dokumentaalfilm „Ernst ja Alma tagasi turumajandusse“ toob vaatajani AS Mainori värvika loo, mis peegeldab terve Eesti majanduse arengut viimase poolsajandi vältel ja annab vaate tulevikku.

Mainori juubel. Foto: Kalev Lilleorg
Film näitab ja räägib, kuidas tänavu 50. sünnipäeva tähistavast Mainorist sai alguse taasiseseisvunud Eesti majandussüsteem, Rahvarinne, Balti kett ja Miss Estonia, milles seisneb Ülo Pärnitsa igavene pärand ning milliseks kasvukeskkonnaks on kunagine Dvigateli tööstuspiirkond Ülemistel tänaseks arendatud ja kuhu soovitakse välja jõuda.
„Mainor jäi algusajal ellu tänu pidevalt ajast ees kulgenud isepäisusele – isemajandavatele osakondadele ning väike- ja ühisettevõtetele. Just Mainoris koostatud aktsiaseltside põhimääruse jõustumine viis Eesti sotsialismist kapitalismi. Mainori ajupotentsiaali ja kergetööstuse rahalise toeta jäänuks Rahvarinne sündimata,“ lisas Ülo Pärnitsa poeg Guido Pärnits, kes juhib AS Mainor nõukogu ja Ülemiste keskust.
Guido Pärnits hindas pärast filmi nägemist murdelisteks sündmusteks Äripäeva müüki ja Dvigateli erastamise otsust, mille baasil tekkis Ülemiste City ning mille eesmärk on kasvada Põhjamaade suurimaks targa äri linnakuks ja piirkonna keskseks transpordisõlmeks.
„Mainorist on kõigi nende aastakümnete jooksul kasvanud mitu plejaadi tippjuhte ja -poliitikuid. Sel moel on pidevalt panustatud Eesti ettevõtete juhtimiskultuuri tõusu. Tänaseks on Ülemiste City tõusnud Eesti kolmandaks majanduslinnaks. Mil viisil plaanitakse tulevikus areneda Põhja-Euroopa targa äri südameks, võtab see film väga hästi kokku,“ lausus mullu aasta pereettevõtte nimetuse pälvinud AS Mainori juhatuse esimees Kadi Pärnits.
Linateos on valminud Eesti Rahvusringhäälingus ning jõuab ERRi eetrisse veel sel aastal. Eelmisel nädalal kogunes Rakett69 Teadusstuudiotesse Mainori juubelit tähistama ja filmi vaatama osa neist tuhandetest inimestest, kes ettevõttega moel või teisel tihedalt kokku puutunud.
Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt