26.05.2021

Peeter Marvet viib 2. juunil läbi TULI veebinari “Appi, küpsised kaovad!”

Viimased aastad on kogu netiturundus elanud küpsiste peal. See pull lõppeb ära. Peeter Marvet räägib veebinaril inimkeeli lahti, mida see turundaja jaoks tähendab.

Peeter Marvet
Peeter Marvet. Fotograaf: Rene Riisalu

Brauseritootjad on aru saanud, et kasutajad tahavad privaatsust ja seetõttu on nad hakanud muutma barusereid sellisteks, et need träkiksid kasutajaid vähem. Esimene samm on loobumine kolmandate osapoolte (näiteks reklaamivõrgustike) küpsistest. Kui siiani on reklaamide sihtimine ja -analüütika toiminud küpsistel, siis nüüd on brauserid hakanud seda võimalust ükshaaval kinni keerama.

Kuigi enamik brauseri- ja seadmevalmistajaid on asunud kasutajate netitegevuse jälgimist piirama, on nad hakanud pakkuma ka alternatiivseid lahendusi, mis peaksid lubama sihitud turundamist ja analüütikat väiksema privaatsusriivega jätkata.

Peeter Marvet selgitab veebinaril, kuidas küpsised tegelikult toimivad. 98 inimest 100st arvab seda juba teadvat, aga saavad siiski üllatuse osaliseks, ülejäänud 2 võivad kaasa noogutada.

Alternatiivide ehk lahenduste osas liigume aga serveri poolele – võtame ette Facebook’i Conversions API ja Google Tag Manager’i Server-side sildistamise ja proovime mõista, mida need andmete liikumises ja kasutuses muudavad. See on see, millega kõik turundajad peavad aastal 2021 tegelema ja oskama nõuda oma agentuuridelt, arvab Marvet.

TULI liikmetele mõeldud tasuta veebinar toimub kolmapäeval, 2. juunil kell 15.00 Zoomis.

Kes on Peeter Marvet?

Peetri Twitteri kontol on kirjas, et ta on häkkinud arvuteid ajast, mil need veel perfokaarte kasutasid. Lisaks meediatööle on ta olnud ka kvaliteedijuht, digistrateeg, tarkvaraarendaja ja koolitaja. Alates 2016. aastast tegeleb ta Zone.ee’s turunduse ja kliendisuhetega, aga kirjutab kõige parema meelega nime alla “küberturbe evangelist”.

Registreeri end siin: Appi, küpsised kaovad!

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt