17.05.2019

Patrik Kupenko: TULI vajab juhatusse aktiivseid tegijaid

Kaks aastat Turundajate Liidu (TULI) juhatuses tegutsenud digimeedia agentuuri MIXD juht Patrik. Kupenko räägib, miks kandideerida TULI juhatusse ning millised võimalused Eesti turundus- ja reklaamimaastikku mõjutada see annab.

Mida TULI juhatusse kuulumine annab? Ja mida võtab?

TULI juhatusse kuulumine annab võimaluse panustada valdkonna arengusse. Meie tööpõld muutub väga kiiresti ning selle kõige mõtestamine ja edendamine on paras pähkel. Juhatuse töös on vaja mõelda julgelt ja kastis välja, käivitada uusi ideid ja „müüa“ neid nii liidu sees kui väljaspool.

Võtab aega ja energiat. Juhatusse kandideerija peaks arvestama, et pikka töötajate pinki liidus ei ole. TULI vajab juhatusse aktiivseid tegijaid, kes on valmis oma aega ja oskusi liidu tegemistesse panustama ja initsiatiive ellu viima.

Milliste TULI viimase aja saavutuste üle sa eriti uhke oled?

 • Agentuuride liidust turundajate liiduks saamine;
 • TULI enda meediaväljundi ehk uudistesaidi loomine;
 • Kuldmuna reform, mille käigus kasvas konkurss läbi aegade suurimaks ja atraktiivseimaks. Samuti noorte kaasamine Kuldmuna juurde;
 • TULI konverentside ja seminaride korraldamine.

Kas kandideerid ise uuesti juhatusse?

Mina olen juhatuses olnud 2 aastat ja kandideerin kindlasti ka järgmiseks perioodiks. Mul on energiat ja tahet nii uued kui alustatud initsiatiivid ellu viia. Tänane juhatus on olnud väga tugeva töövõimega, ent kõik seni juhatuses olnud inimesed ei jätka, vaid keskenduvad oma põhitööle. Usun, et minu viimase kahe aasta kogemused liidu reformimisel ning sisulised kompetentsid, eriti digimeedia suunal, on väga vajalikud TULI järgmiste eesmärkide saavutamiseks. Ühtlasi esindan liidu juhatuses ka laiemat agentuuride gruppi, kuhu kuuluvad Division, Age Creative ja MIXD.

Mida ootad uuelt juhatuselt? 

Uue juhatuse ülesandeks jääb turundajate ja agentuuride sisuline liitmine toimivaks organisatsiooniks, töö järelkasvuga ning koostöö õppeasutustega, liidu kommunikatsioonikanalite edasiarendamine ning valdkonna üldiste regulatsioonide juhtimine ja eetika eest seismine. Minu ootus uuele juhatusele on lihtne – positiivne energia ning valmiolek asju ette võtta ja ellu viia!

23. mail toimuval üldkoosolekul valivad TULI liikmed omale järgnevaks 2 aastaks uue 7-liikmeline juhatuse, kus saab olema kuni 5 kohta agentuuridele ja kuni 3 kohta klientidele.

Juhatusse kandideerimise info ja üldkoosolekule registreerimise lingi leiad SIIT.

Kui sa ei ole veel TULI liige, aga tahaksid valdkonna arengus aktiivselt kaasa rääkida ja ka juhatusse kandideerida, siis astu TULI liikmeks!

TULI praegusesse juhatusse, mis on ametis kuni 23. maini, kuuluvad:

 • Annika Avikson, AD
  Angels
 • Ivo Kallasmaa, Dalton
 • Jaan Naaber, Neway
 • Joel Volkov, Tank
 • Magnus Lužkov, Optimist
 • Patrik Kupenko,
  Division
 • Tanel Lillepalu,
  Jolos

TULI liikmete nimekirja näed SIIT.

Silja Oja, Turundajate Liit

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt