15.09.2022

Optimist muudab Eesti ettevõtetele Saksamaale laienemise lihtsamaks

Eelmisel nädalal avas Optimist Group ametliku vastuvõtuga esinduse Berliinis, et Eesti ettevõtetel oleks Saksa turule laienemine senisest lihtsam. Ettevõtete Saksamaa laienemisplaane toetab nüüdsest ärikonsultatsiooni ettevõte Optimist Expand, nutikaid ja turgu arvestavaid turunduslahendusi pakub loovagentuur Optimist Creative Berlin.

Fotol vasakult: Optimist Digital juht Andrei Maksimik, digistrateeg Marko Kivirand, Optimist Group juhatuse liige Rait Minumets, Optimist Public juht Mari-Liis Ahven, Optimist Creative Berlin juht Greete Kempel, Eesti suursaadik Berliinis härra Alar Streimann, Optimist Expand juht Kristi Daniel, Optimist Group juhatuse liikmed Magnus Lužkov ja Anti Jürgenstein.

Optimist Expandi ja Optimist Creative Berlin avamisel osalenud Eesti Vabariigi suursaadik Saksamaal härra Alar Streimann sõnas, et üha enam Eesti ettevõtteid leiab enda tee Saksamaale.„Kahe riigi omavaheline koostöö on alati olnud viljakas ja mulle teeb heameelt, et nüüd on tekkinud ka erasektorist tugistruktuur, kes ettevõtjaid nende ambitsioonikates plaanides aitab,” avaldas Streimann toetust.

Optimist Expand juhi Kristi Danieli hinnangul on Saksamaa Eesti ettevõtjate seas üha populaarsem äritegevuse sihtriik.

„Kui vaadata senist trendi, siis on selgelt näha, et Saksamaa on Eesti ettevõtjatele ihaldusväärne ekspordi sihtriik. 80 miljoniga elanikuga Saksamaa on Euroopa Liidu suurim riik ning tänu sellele kahtlemata suurte võimaluste koht paljudele ettevõtetele,“  kinnitas Daniel.

Daniel lisas, et kui avalik sektor abistab Eesti ettevõtteid ekspordiga alustamisel või välisturule liikumisel, siis Optimist Expand võtab sealt teatepulga üle esimeste kohapealsete tegevustega alustamisel.

Optimist Expandi üks tugevusi seisneb kohalike ärikontaktide võrgustiku loomises ja teadmusel, kuidas Saksamaa riiklike toetusmeetmeid kuluefektiivselt kaasata.

„Saksamaa on toetustega väga helde, seda eriti Ida-Saksamaal, kuhu ka Berliin kuulub. Küll aga on oluline juba turule sisenemist planeerides teada, millele täpselt toetusi taotleda saab. Meie saamegi aidata sellega, et ettevõttel oleksid parimad võimalused riiklike toetusmeetmete saamiseks.”

Ühe olulise lisandusena pakub Optimist Expand ka võimalust leida üleküllastunud kontorite üüriturul võimalust kasutada kohalikku jagatud kontoripinda, mis ongi just loodud selleks, et luua ettevõtetele füüsiline kohalolek, viia ettevõtjaid omavahel kokku ja pakkuda võimalust töötada Optimist Expand konsultantidega külg-külje kõrval.

„Koostöö ja ettevõtetele loodud rätseplahendused on need märksõnad, mida vastavatud ühises tööruumis pakume. Sellest ka nimi “Optimist Expand – a space to start smart“,“ rõhutas Daniel.

Kuna Optimist Grupp on tuntud täisteenuslahenduste poolest, siis iseloomustab sama tunnusjoon ka Saksa turgu.

„Täna on Optimisti kontorid lisaks Eestile ka Indias ja Saksamaal ning on näha, et kvaliteediga tegijad võetakse hea meelega laua taha. Saksamaa puhul on meie eeliseks lisaks loovusele ka tugev digiturunduse kompetents, mida meelsasti sisse ostetakse. Digitaliseerimine on siin seksikas võlusõna, olgugi, et sellest veel paljudes valdkondades ja piirkondades päris hästi aru ei saada,” lausus Anti Jürgenstein, Optimist Groupi üks asutajatest.

Optimist Group sai alguse 2008. aastal, mil loodi Eesti reklaamiturule uut hingamist toonud loovagentuur Optimist Creative. Täna töötab grupis enam kui 70 töötajat, kokku kuulub gruppi 12 ettevõtet.

Autor: Mari-Liis Ahven, Optimist Public
Toimetas: Kärt Tomp, TULI

Optimist Public ja Optimist Creative on TULI liikmed. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 97 liiget.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt