07.11.2022

President Kersti Kaljulaid andis Optimistile üle Cannes Lions pronkslõvi

Täna, 7. novembril andis president Kersti Kaljulaid üle Eesti esimese Cannes Lions auhinna kampaania #14poleokei eest. Kampaania initsiatiivil muudetud seadus jõustus 1. novembril.

Kampaania #14poleokei meeskond ning president Kersti Kaljulaid.

“Tõesti vägev, et selline märkamine Eestisse jõudis. Mõtlemapanev muidugi, et probleemi teadvustamiseks oli vaja suurt kampaaniat ja värsket pilku välismaalt. Samas oli hea kuulda, et asjaga seotud organisatsioonid kõhklemata kampaania omaks võtsid. Julgust peabki olema,“ lausus president Kersti Kaljulaid.

Cannes Lions on maailma tuntuim loovkonkurss, kus Optimisti ja Eesti Seksuaaltervise Liidu koostöös loodud kampaania #14poleokei võitis avaliku sektori PR-kategoorias pronksi. Kampaania tulemusel tõsteti Eestis seksuaalse enesemääramise vanusepiir 14 aastalt 16 eluaastale. Seadus jõustus 1. novembril 2022.

“Pronkslõvi on tõstnud meid maailma TOP 3 agentuuride sekka, kes suudavad teha ühiskonda muutvaid mõjusaid kampaaniaid. Meie loov-, pr-, ja meediatiimi koostöös sünnivad edulood, mis kannustavad veel paremaks saama,“ sõnas kampaania üks loovjuhte Anoorupa Bose.

Kampaania PR-strateegi Triin Adamsoni sõnul on #14poleokei suurepärane näide, kuidas hoolikalt läbimõeldud kampaaniaga saab muuta ühiskonda paremaks, kuid teisalt pälvida ka ülemaailmset tähelepanu. “Täna, mil seadusemuudatus on viimaks ametlikult jõustunud ning ka oodatud auhind üle antud, võib lugeda #14poleokei kampaania lõppenuks. Küll aga jätkub teavitustöö, et nii noored, lapsevanemad kui ka laiem avalikkus teadvustaksid, milline on Eestis seksuaalse enesemääramise piir ning mida see sisuliselt tähendab,“ ütles Adamson.

Kampaania töötasid üheskoos välja Eesti Seksuaaltervise Liit, loovagentuur Optimist Creative ja kommunikatsiooniagentuur Optimist Public.

Autor: Triin Adamson, Optimist Public
Toimetas: Kärt Tomp, TULI

Optimist Public ja Optimist Creative on TULI liikmed. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 100 liiget.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt