22.07.2021

Oliver Lomp lahkub Tabascost

Loovagentuuri Tabasco juht Oliver Lomp lahkub ametist ning plaanib võtta aja maha ja pühenduda iseendale.

Oliver Lomp Kuldmuna 2021 laval.
Miks võtsid vastu sellise otsuse?
Olulised otsused ei teki üleöö. Mõte hakkas tugevamalt tiksuma juba mitu kuud tagasi, aga kuna aasta agentuur oli väga selge eesmärk, et näidata turundusmaastikule, et oluline pole mitte kvantiteet vaid kvaliteet, siis oli mul veel lõpetamata teemasid. Ajaks, mil tehti ettepanek olla sel aastal Kuldmuna žürii esimees, olid mul peas kõik ajaraamid paika pandud.
Üldiselt on põhjus aga see, et ma olen turundusmaailmast veidi väsinud. Olen selles valdkonnas töötanud kaheksa aastat ja mingid võitlused on jäänud samaks. Liiga palju kohtab ambitsioonitust ja liiga sageli ollakse valmis leppima lihtsalt ära tegemisega. Selle asemel, et hästi ära teha. Siin on turundussektoril kõvasti arenguruumi.
Kindlasti ei meeldi mulle ka turundusmaastiku lühinägelikkus. Viimased viis aastat on mul selles valdkonnas läinud väga hästi, ometi olen ma täielikult rahul ainult loetud töödega. Teeb kadedaks, kui ikka ja jälle kuuled, kuidas turundusplaanid maailmas pannakse paika mitmeks aastaks ning kampaaniaid saab ette valmistada sama kaua. Meil on mõne isegi suure brändi puhul hea üldse, kui mingi turundusplaan on. See on kindlasti vale ja selle negatiivne mõju ei ilmne mitte täna või homme vaid mõne aja möödudes.
Veel arvan, et maailm ja inimesed maailma osana peavadki liikumises olema. Liikumine soodustab arengut nagu ka õigel hetkel aja maha võtmine.
Võitsite aasta reklaamiagentuuri tiitli – kuidas võtaksid kokku oma eelmise aasta töö? Mis on kõige eredamalt meelde jäänud hetked?
Koroonapandeemia oli päris ere hetk. Kuigi tutvumistööd alustasin juba natkene varem, siis esimene tööpäev oli mul 1. märtsil ja 13ndal algas eriolukord. Kui sa mõne töötajaga räägid sisuliselt esimest korda telefonis ja teemaks on kärped ja teadmatus tuleviku ees, siis ega see kõige parem avang kindlasti pole. Aga piiritu tänu kõigile Tabasco inimestele, kes olid sellel äärmiselt keerulisel perioodil väga mõistvad. Vastuteeneks taastasime töötingimustes normaalolukorra võimalikult kiiresti ja jätsime vabaduse olla vabatahtlikus kontoris. Sellistes tingimustes tehti kaheksa inimesega ära aasta agentuur, mis näitab, et see otsus oli õige. Ühtlasi tahaksin rõhutada, et seitse inimest sellest pundist jääb endiselt tööle ehk parim kompetents ootab kliente ühe e-maili või telefonikõne kaugusel. Ja kui turundus vähegi huvitab, siis uskuge, Eestis pole liiga palju agentuure, kes päriselt head ja läbimõeldud tööd teevad. Ja head ADd ja CDd, Tabasco endiselt otsib teid, seega kirjutage julgelt .
PS: Usun, et Tabascol on väga hea võimalus meistritiitlit kaitsta. Ma ju tean, mis asjad on laual või töös ning kui kliendid nüüd veidi rohkem usaldusemärke üles näitaks, võiksid kõik üheskoos järgmisel aastal rõõmustada.
tabasco
Tabasco. Foto: Karli Saul
Millised on plaanid tulevikuks?
Lähitulevikuplaanid on seotud eelkõige isikliku arenguga. Näiteks kavatsen ma hakata oluliselt rohkem lugema. Kindlasti kavatsen palju reisida, sest see on mu hobi nr.1 ning koroonapandeemia tõttu jäi väga palju juba ostetud reise ära. Kuna kolmas laine on paratamatu, siis kuhu täpsemalt, selgub ilmselt üsna spontaanselt. Vaba inimesena on see õnneks võimalik ja äkki ongi põnevam sattuda paikadesse väikese ruletimängu tulemusena. Päris kindlasti süübin ma ka kirjutamismaailma, sest mõned alustatud ideed tahan lõpuni viia. Mis täpsemalt, sellest ilmselt saab tulevikus kuulda.
Kaugem tulevik vormub ilmselt reiside jooksul, mil saab tunda, millises suunas hing tirib. Teinekord on hea asju distantsilt vaadata, et peas mõtteid korrastada. Kuna üht koma teist on elu jooksul ka turundusmaailmast väljaspool tehtud, siis pole mitte miski välistatud. Üsna kindel on ilmselt vaid see, et minust ei saa kindlasti enam tippsportlast, sest vanus juba selline. Kui mõne ala esindaja arvab teisiti, et 35selt millegagi tegelema hakates on see siiski võimalik, siis challenge accepted. Väljakutsed mulle meeldivad.
Oliver Lomp, Tabasco

Toimetas: Margaret Põldsaar, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt