09.11.2021

Naisettevõtluse päeval kõlavad tõeliste eeskujudena mõjuvad lood

Eestis tähistatakse rahvusvahelist naiste ettevõtluse päeva 19. novembril konverentsiga, mille eesmärk on innustavate persoonide ja nende lugudega julgustada naisi ärisektorisse sukelduma.

Naisettevõtjate aasta suursündmus kannab viiendat korda egiidi “Hoogu naiste ettevõtlusele”. Konverentsi korraldavad Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus (ENUT), Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor (EEK Mainor) ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM).
Päev jaguneb kahte suurde teemaplokki: üks annab majanduse kolmikpöördest ja tugimehhanismidest, teine tõstab paneeldiskussioonides “Piire ületades” esile silmapaistvad naisettevõtjad.
ENUTi juhatuse esinaine Reet Laja juhtis tähelepanu, et Eesti andis eelmisel suvel soolise võrdõiguslikkuse foorumil Pariisis lubaduse võrdõiguslikkuse edendamiseks tehnoloogia ja innovatsiooni alal.
“Samuti on riigisiseselt lubatud jõuliselt tegutseda selle nimel, et suureneks naiste osakaal loodusteaduste, tehnoloogia, inseneriteaduse ja matemaatika erialadel ning IKT valdkonnas – seda nii hariduses kui tööturul, sealhulgas juhtimistasandil. Kõiki eelpool toodud valikuid silmas pidades toome esile edukaid naisi valdkondadest, kus neid sageli napib. Nende lood ja eeskuju peaks seni kõhklevaid naisi julgustama ning ettevõtluse arengut turgutama,” rääkis Laja.
“Olla erivajaduse või puudega naine ja samal ajal ettevõtja – tundub võimatu missioonina, kas pole?” küsis üht arutlusringi juhtiv EEK Mainor turunduse erialajuht, ärimentor ja ettevõtja Aet Kull. Ja vastas ise: “Soovin viie üüratu teotahte ja mõttelennuga naise vestlusringis tõestada vastupidist. Just nemad kehastavad tõeliselt ettevõtlikke ettevõtjaid! Peame neid märkama, esile tõstma ja seeläbi tervet ühiskonda inspireerima.”
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt vaatab valdkonna tulevikku lootusrikkalt. “Eesti ettevõtjate ees seisavad suured võimalused ja väljakutsed. Oleme seadnud ambitsioonikad eesmärgid kasvatada aastaks 2035 tootlikkus 110%-ni Euroopa Liidu keskmisest ning teostada rohe-, digi- ja innovatsiooni kolmikpööre. Tänavusest on Eesti CERNi liige, mis avab uksi teadusmahukuse tõusuks, samuti toetab arenguhüpet Euroopa fondidest avanev raha. Olen veendunud, et Eesti ettevõtjad leiavad eesmärkidele vastavad võimalused ja kasutavad neid edukalt,” põhjendas Sutt optimismi.
  • Konverents toimub 19. novembril kell 11 – 15.30 ministeeriumide ühishoones (Suur-Ameerika 1).
  • Osaleda saab tasuta, samuti on võimalik toimuvat jälgida virtuaalselt.
  • Selleks on vajalik eelnev registreerimine SIIN (registreerunutele saadetakse ülekande link).
  • Konverentsi täpse päevakava leiad SIIT.
  • Loodud on ka kirjutustõlge vaegkuuljatele, samuti ratastooliga ligipääs.

Toimetas Kaarel Täll, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt