11.03.2021

Miltton Grupp omandas Royal Experience’is 70% osaluse

Kriisiolukorra vajadustest sündinud virtuaalsündmuste lahendus viis 2020. aasta märtsis kokku üritusturundusfirma Royal Experience ja ärinõustamisettevõtte Miltton. Üheskoos viidi mullu ellu enam kui 200 virtuaalset üritust Põhjamaade suurettevõtetele, Eesti ja Soome valitsusasutustele ning rahvusvahelistele organisatsioonidele. Kiires tempos arendatud teenus avas uksed globaalsele turule, mistõttu otsustasid osapooled leivad ühte kappi panna.

EU-U.S. Relations in a Post-Pandemic World. Asukoht Kultuurikatel. Produktsioon: Global Virtual Solutions (Royal Experience).

Tehingu tulemusel kuulub nüüd 70% üritusturundusagentuurist Royal Experience Miltton Grupile, 20% Royal Experience’i juhile Lehari Kaustelile ning 10% turunduskommunikatsiooni ettevõtete grupile Creative Union. Enne tehingut kuulus 40% Royal Experience’ist Lehari Kaustelile ja 60% Creative Unionile.

Eestlaste loodud virtuaalsündmused saavad soomlaste toel globaalselt hoo sisse

Royal Experience’i juhi Lehari Kausteli sõnutsi on see tehing teenuse arendamise mõttes jackpot. Ühtlasi on tegu asjade loomuliku käiguga, kuna Miltton on olnud virtuaalürituste sünni juures alates esimesest hetkest. “Koos võtsime vastu kriisiaja ning kiire kasvu valud ja võlud. See viis meid aga olukorda, kus meie esimesteks globaalsete suurürituste klientideks olid eraldiseisvalt, aga samaaegselt nii Soome kui Eesti välisministeeriumid,” rääkis ta.

Creative Unioni juhatuse liige Ants Lusti peab partnerlust ettevõtte edasises arengus ülimalt tähtsaks. “Lehari on koos oma tiimiga tõestanud, et meil on potentsiaali olla globaalselt valdkonna võimekaim tegija. Partnerlus Milttoniga annab meile juurde musklit, mida vajame teenuse arendamiseks ülikiire kasvu olukorras,” sõnas ta.

Üks ühinemise algatajatest on Miltton Grupi ettevõtete asutaja ja juht Eestis Annika Arras. Arras lisas, et Milttoni jaoks oli tegemist järgmise olulise sammuga pikemas kasvustrateegias: “Milttoni ambitsioon on olla Põhjamaade juhtiv ärinõustaja, toetades siinseid ettevõtteid konkurentsitihedal globaalsel turul. Parimate tehnoloogiliste, strateegiliste ja loovate kompetentside ühendamine virtuaalsündmustesse võimaldabki meil just seda teha.”

europeanspaceweek jtanel murd
European Spaceweek. Asukoht: Saku Suurhall. Produktsioon: Global Virtual Solutions (Royal Experience).

Turundajate Liidu (TULI) liige Royal Experience on Eesti esimene üritusturundusagentuur, millel täitub käesoleval kuul 25 aastat tegutsemist. Möödunud aastal arendatud virtuaalsete lahenduste tervikteenus pälvis nominatsiooni EASi aasta turismiteo konkursil ning Tallinna linn tunnustas ettevõtluspäeval kogu meeskonda aasta parima koostööprojekti auhinnaga. Sel nädalal nomineeriti agentuuri äridiplomaatia valdkonna virtuaalsündmuste jaoks loodud Global Virtual Solutions lahendus turundus- ja tehnoloogiaajakirja MarkTechOutlook poolt Euroopa 10 parima hulka.

Miltton Grupp on 2001. aastal Soomes asutatud Põhjamaade juhtiv kommunikatsiooni, turunduse, investorsuhete, muutuste juhtimise, ettevõtete kasvustrateegiate, vastutustundliku ettevõtluse arendamise ja mitmete muude valdkondade nõustaja.  Miltton on sõltumatu, igapäevases konsultanditöös osalevatele partneritele kuuluv agentuur, millel on esindused Helsingis, Stockholmis, Brüsselis, Tallinnas ja Washingtonis. Miltton Grupi asutaja on Mathias Järnström ning nõukogu esimees endine Nokia ja Shelli juht Jorma Ollila.

Miltton laienes Eestisse ja Baltikumi 2016. aastal. Siinse üksuse Miltton New Nordicsi koosseisu Tallinnas kuulub tänaseks pea 30 erineva tausta ja kompetentsidega konsultanti. Tallinnast juhitakse ka Milttoni Riia, Vilniuse ning Peterburi tiime.

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt