18.05.2021

Kultuur on kolimas kaubanduskeskusesse

Ei ole üllatuseks, et keset koroonapiiranguid on ka kaubanduskeskused pidanud mõtlema uudseid lahendusi, kuidas külastajatele rohkem positiivseid hetki pakkuda, järgides samal ajal kõiki ohutusnõudeid ja hoides keskust turvalisena.

Ida-Tallinna Keskhaigla 235. sünnipäeva näitus Kristiine keskuses

Citycon Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht Helina Leif usub, et killuke kunsti ja inspiratsiooni kulub inimestele praegu igati ära. „Eriti hea, kui neil on võimalik näitusi vaadata kaubanduskeskuses oma igapäeva toimetuste käigus,“ arvab Leif.

„Meie visioon on luua ostutänavatest ja hetkel tühjana seisvatest pindadest kunstitoad, -seinad ja näituste alad, et keskuse üürnikele ja külastajatele veidi vaheldust pakkuda ja rõõmsameelsust tuua,“ rääkis Leif.

itk 003
Ida-Tallinna Keskhaigla 235. sünnipäeva näitus Kristiine keskuses

Möödunud aasta novembris alustati Ida-Tallinna Keskhaigla 235. sünnipäeva näitusega Kristiine keskuses. „Selle näituse puhul on meil eriti hea meel, et keset suurt tervisekriisi on haiglatel niigi väga keeruline ning ilmselgelt ei olnud tähtsat sünnipäeva võimalik tähistada nii suurelt, kui nad võib olla oleksid tahtnud. Seega oli keskuse vaba pinna andmine vähim, mis me nende heaks teha saime,“ rõõmustas Leif.

marekmetslaid mmp3844
Jõulu-fotosein Kristiine keskuses

Jõulud on juba iseenesest keskustes dekoratsiooniderohke aeg ja inimesed on rõõmsas pühade ja kinkimise meeleolus. „Siiski tegime Kristiinesse veel Instagrami-sõbraliku fotoseina, mille ees said inimesed pilti teha ja seda sotsiaalmeedias jagades ka auhindu võita. Sama põhimõttega fotoseina tegime veebruaris Rocca al Mare keskuse aatriumisse ja emadepäeval Kristiine keskusesse,“ räägib Leif.

marekmetslaid mmp3689
Emadepäeva fotosein Kristiine keskuses
marekmetslaid mmp8674
Graffiti-tuba Kristiine keskuses

Veebruaris avasime Kristiine keskuse 2. korrusel väga vinge ja noortepärase graffiti-toa, mille tegi tänavakunstnik artistinimega Sänk. „Palusime tal seina teha hästi rõõmsates ja kevadistes toonides ning lõpptulemus on väga loodusküllane,“ ütles Leif.

Sotsiaalmeedia ajastule omaselt peab kunst ja keskus olema selline, et inimene tahaks sellest pilti teha. Ka tänavakunstiseina puhul paluti kunstnikul mängida erinevate lille kõrguste ja värvilaikuidega, mis panevad kogu ruumi rohkem elama ja annavad inimestele võimaluse seinaga koos poseerida.

Kunstnik ise iseloomustab oma tööd selliselt: „Kogu fookus on toa keskmisel seinal, kus justkui plahvatab kevad. Lisaks on pildi sisse peidetud tähed K R I S T I I N E, et lisada viide keskusele.“

„Tegelikult on keskuste suurem eesmärk olla ka käepikenduseks näituste kuraatoritele, kelle töö on piirangute tõttu olnud üsna piiratud. Selle asemel, et nad teoseid tühjale ruumile üles panevad, oleme pakkunud võimalust tuua need keskusesse nii palju, kui see võimalik on,“ lisas Leif.

marekmetslaid mmp0303
Näitus „Naise elu lõuend“ Rocca al Mares

Viimatine inspireeriv fotonäitus oli Eesti Lasterikaste Perede Liidu „Naise elu lõuend“ Rocca al Mares. Sellel figureerisid tuntud maalide taaslavastustena 13 suurpere ema, kelles oli harjumuspärase ema karakteri kõrval naiselik pool välja toodud.

„Loomulikult oleme kõikide näituste puhul arvestanud keskustes ka koroonast tingitud piirangutega. Oleme kasutanud kõiki pindu selliselt, et need oleksid hästi ruumikad ja inimesed saaksid võimalikult hajutatult liikuda,“ selgitas Leif.

„Paljude tööde ja näitustega on ka see mure, et need on väga hinnalised ja nõuavad spetsiifilist presenteerimist, seega igat näitust kahjuks keskusesse tuua ei saa. Päeva lõpuks on ju põhjusega kaubanduskeskus ja kunstigaleriid ja -muuseumid eraldi asutused,“ lisas ta.

Helin Naska, Meta Advisory

Citycon ja Meta Advisory on TULI (Turundajate Liidu) liikmed.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt