24.04.2023

Sünnipäeva puhul ajaloo parim tulemus: Kuldmunale esitati rekordarv töid!

Tundub, et mullu tehti eriti palju eriti head turundustööd, sest 25. sünnipäeva tähistavale Kuldmunale esitati rekordarv töid – 1036.

Disainiagentuur Neway mullu Kuldmunadega poseerimas. Foto: Harry Tiits

Unikaalseid esitajaid oli 169 ehk keskmiselt saatis iga esitaja võistlustulle kuus tööd. Võrreldes eelmise aastaga pandi oluliselt rohkem töid teele reklaamfilmi, brändingu, üritusturunduse ja PRi kategooriates. Igasse neist esitati umbes 30% rohkem töid. 

Kuldmuna korraldava Turundajate Liidu tegevjuht Anniken Haldna sõnab, et rekord sündis seetõttu, et lisaks suurtele agentuuridele osaleb tänavu mitmeid uusi tegijaid, nii in-house turundusosakondi, pisemaid ettevõtteid, üksikisikud, MTÜsid kui ka avalikku sektorit. 

“Aastate jooksul on kritiseeritud, et Kuldmuna on üksnes nö tsunfti kaasav konkurss, kus kitsas seltskond üksteisele õlale patsutab,” ütleb Haldna. “Nii palju töid nii paljudelt osapooltelt näitab, et oleme sisenemas uude ajastusse.  Tunnen südamest rõõmu, et väiksemad tegijad võtavad suurtega mõõtu. Ühtpidi loob see võistlusele rohkem kõlapinda, teistpidi näitab, et ka väiksemad tiimid on turunduses konkurentsivõimelised. Võistlus tuleb kindlasti tihe. Töid on palju ning teiseks oli näha, et agentuurid on tulnud võitma – aasta agentuuri tiitel on endiselt ihaldusväärne.”

Shortlist’id avalikustatakse 5. mail, võitjad selguvad 12. mail Estonia kontserdisaalis, kus kooritakse lahti 25 aastat Eesti reklaamilugu! Õhtut juhivad Evelin Võigemast ja Genka. Järelpeol kohtuvad eri ajastu superstaarid. 

Kihilise, kevadise ja isuäratava õhtusöögimenüüga kostitab külalisi Tervise Catering. Magusat jagab Orkla. Kihisevat ja muid jooke pakuvad Tridens, Saku ja Öun Drinks. Avatud on baarid.

Kuldmuna toetavad: Taevas Ogilvy, JCDecaux, Eesti Kontsert, Piletilevi, Workland ja Viru Keskus. Meediapartneriks on Postimees. Kuldmunad toob kohale DPD. Üritust korraldab Turundajate Liit (TULI) koostöös Elamusstuudio, Broadline’i ja Milestone Events’iga.

Osta pilet

Numbreid

  • 1036 tööd
  • Sealhulgas 22 Taeva Pesamuna tööd
  • 169 unikaalset esitajat

Autor: Siim Kera, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt