25.04.2023

Kuldmuna peo korraldaja: kui tuleb p*sk pidu, panen ameti maha

No nii, Kuldmuna 25. sünnipäevapidu koorub juba mõne nädala pärast. 12. mail oleme kõik Estonia kontserdisaalis ning jagame Kuldmune ja unustamatut pidu. Peo üks korraldajatest, üritusturundaja ning TULI juhatuse liige Katriin Hunt räägib lõbusalt, miks prallele tulla, mis seal toimub ning mis süüa saab.

Katriin Hunt (keskel) mullust Kuldmuna korraldamas. Foto: Harry Tiits

Ära jää kõigest ilma

“Kes peole ei tule, jääb kõigest ilma. No päriselt ka! Kuidas sa saad olla turundusmaastikul ja mitte tulla Kuldmunale? See on see, kus kõik kolleegid, konkurendid ja kliendid on koos. Kui auhinnad jagatud, võetakse koos shotte ning muljetatakse elust ja tööst. See kirjeldab Kuldmuna kõige paremini. See on see, miks ma Kuldmuna korraldan.

Turundusmaastik on lahe ja seal on head inimesed. Seepärast peakski peole tulema, mitte esinejate pärast. Sulle avanevad peol uksed, mida sa ei suuda ettegi kujutada. 

Pealegi, meie programm on megalahe. Kõige parem programm üldse. Ülikõva üritus tuleb. Kui see pidu on p*sk, panen ameti maha.” 

Osta pilet

Õhtut juhivad need, kes on ise panustanud

“Õhtujuhtidega oli lihtne. Genka oli mu esimene variant. Ta on väga hea suuvärgiga ja lahe inimene. Tahtsin, et õhtujuhid oleks reklaamimaailmaga seotud, et külalistel oleks äratundmisrõõmu. Genkal on ju nii pikk turundustaust, ta on olnud Saku Rocki tootejuht ja töötanud reklaamiagentuurides. Ta on ise paljudes reklaamides osalenud, ta on täiega panustanud.

Evelin Võigemast on on meie reklaamimällu sööbinud kui ilu ja kauniduse kehastaja, kel on suurepärane huumorimeel. Kui Genka on kõikide ajastute ühenduslüli, siis Evelini rolliks on olla ajalugu. Seda, mida see täpselt tähendab, tuleb juba ise vaatama tulla. 

Kuna teemaks on 25 aastat Kuldmuna, satuvad lavale erinevates rollides reklaamiinimesed. On palju üllatusi! Tasub kindlasti kohale tulla, sest lavale saamise võimalus on lausa kolm korda suurem. Kuidas ja mis, selgub peol. Pärast on ka vinge afterparty, aga sellest räägime teinekord! 

Tähtis on ka mainida, et ma ei korralda üritust üksi. Kuldmuna 2023 keedetakse koostöös Elamusstuudio, Milestone’i ja Broadline’ga. 

Ole Estonias selline nagu oled! 

“Nagu ütlesin, Kuldmuna on sel aastal veel vahvam ja ägedam, kui ta varem on olnud. Teeme see aasta seda veel suurema õhinaga. Meil on uus asukoht – pole kaua nii uhkes paigas olnud. Kui kuulsin, et pidu toimub Estonias, siis oli korraks blokk ees. Me oleme nii palju vaeva näinud, et see oleks loovinimeste pidu, kus oleks täiega näpud püsti.

Aga Estonia ei takista. Kõik arvavad, et tuleb frakiga tulla. Ei tule! Tule oma vahvas kostüümis. Tule sellisena nagu oled! See, et oleme Estonias, ei tähenda, et peame maani kleite kandma. Oleme ikka sama hullud kui varasemalt.

Estonia võimaldab meil teha teistmoodi pidu. Sellist pidu nagu meie teeme, pole seal varem olnud. Eks oleme mingites raamides, aga me kindlasti ei mahu neisse ära ja podiseme sealt välja.”

d8d7d663 0a01 4283 b6c7 a12c2c424fb5
Tule Estoniasse ja poseeri Kuldmunaga täpselt nii nagu ise tahad. Pildil Katriin Hunt (vasakul) ja Kertu Pähklamägi eelmiselt Kuldmunalt saadud auhinnaga uhkustamas. Foto: Harry Tiits

Kiht kihi peal

“Hundred andis meile laheda teema ette. Kihiteema peale on ülilihtne ehitada. Kuna 25. sünnipäev lausa kutsub ajalugu näitama, jagame auhinnatseremoonial Kuldmuna viite ajajärku.

Alguses olid näiteks seksistlikud reklaamid, mida tänapäeval teha ei saaks. Siis on aastad, mil kõigil olid näpud püsti, tehti kõike, sest raha oli nii palju. Kuldmuna 25 üks loovjuhtidest Janek Reimal ütles näiteks, et üritusturunduses lasti siis ilutulestikku ürituse alguses ja lõpus, enne sööki ja pärast bändi. Raha oli jõhkralt.

Seejärel tuli pankrot ja telekomid olid ainukesed, kes jaksasid reklaami teha. Siis tulid pildile väikeettevõtted ja käsitöötootjad. Viimases osas on kriisikommunikatsioon ja sotsiaalkampaaniad. Etenduse lugu kujunes Kuldmuna arhiivi põhjal väga lihtsasti välja. Enamikul on peol väga palju äratundmisrõõmu.”

Vau, toit!

“Eelmisel kahel aastal õhtusööki ei olnud. Nüüd taas on! Menüü on hästi värske ja kihiline. Saab liha, aga ka taimetoitlased saavad kõhu täis. Hästi palju on laktoosivabu toitusid. Tervise Catering mõtles põhjalikult, kuidas kihilisi toite teha ning neid põnevalt serveerida.

Kuldmuna külastajad on äärmiselt loovad inimesed. Kui me ei suuda Kuldmunal uut ja vahvat pakkuda, siis kus üldse? Pingutame, et ka üritusturundajad, kes on elus kõike näinud, mõtleks, et “oh kui lahe toit!” Usun, et vau-efekti tekib toiduga palju. On palju kihilisi asju. Nostalgiakiht on ka olemas. Rohkem ei saa ma öelda!”

Mis, kus ja millal?

  • Kuldmuna tähistab oma 25. sünnipäeva 12.05 Estonia kontserdisaalis
  • Uksed avatakse ning suurem seltsimine hakkab kell 18. 
  • Kõigi aegade uhkeim Kuldmuna koorub kell 19. 
  • Järelpidu, kus kohtuvad eri ajastu superstaarid, algab kell 22.30.

    Osta pilet

Autor: Siim Kera, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt