03.03.2023

JUBA KOORUB! Kuldmuna 2023 juhend on nüüd avalik

Eesti legendaarseim loovusfestival Kuldmuna toimub tänavu juba 25. korda. Enne kui asud juubeliaastal mune korvi laduma, tutvu juhendiga, mis tänasest avalik.

Kuldmuna 2023 visuaal. Idee autor: Hundred Agency.

Suuremaid muudatusi juhendis pole, kuid TULI tegevjuht Anniken Haldna toob mõned asjad siiski esile. 

“Muutunud on sotsiaalmeedia reklaami kategooriate struktuur ja osati ka kirjeldus,” räägib ta. “Nüüd saab esitada nii terve kampaania kui ka üksiku postituse eraldi kategooriatesse, mida hindab reklaamižürii. Trükiste kategooriad on seekord üks, kuna tendents on olnud, et töid saadetakse järjest vähem. Loodame, et kui esitatakse taaskord rohkelt töid, on põhjust kaaluda endise olukorra taastamist, mil andsime trükistele välja kaks komplekti mune.”

Kuldmuna 2023 ajakava

  • Tööde esmailmumise vahemik: 14. märts 2022 – 12. märts 2023
  • Tööde vastuvõtt: 13. märts (esmaspäev) – 7. aprill (reede) 23.59
  • Hilinejate vastuvõtt: 8. aprill – 14. aprill (reede) kell 23.59
  • Kuldmuna pidu 12. mai Estonia kontserdisaalis
  • Kuldmuna arhiiv arhiiv.kuldmuna.ee

Kuldmuna teemakonkursil oli seekord parim Hundred Agency tööga 25 aastat KOOREKIHTE, mis koorib lahti Eesti reklaami ajaloo. 

Kuldmuna kontseptsiooni loovtiim:

Loovjuht: Anneli Nurk
Copywriter: Birgit Mones
Disain: Helen Illend, BrandNew Design

kuldmuna xxv tuli 1920x1080 1 1

“Ka sel aastal leidsime Kuldmuna teema läbi konkursi, kuhu esitati 17 juubeliväärilist Kuldmuna ideed,” sõnab Haldna. “Osaliste seas oli nii TULI liikmeid, väiksemaid agentuure kui ka tudengeid. Suur-suur tänu kõigile, kes väljakutse vastu võtsid ja oma ideed meile saatsid. Kindlasti plaanime teemakonkursiga jätkata.

Võitja valisid tihedas konkurentsis välja TULI juhatuse liikmed Martin Rauam, Patrik Kupenko, Ivo Kallasmaa, Eha Talvist-Reinsalu, Olga Peresild, Katriin Hunt ja Helen Roonet ning TULI tegevtiim kooseisus Anniken Haldna, Siim Kera ning Kärt Tomp. 

Suur rõõm on võitjate Hundred Agency ja BrandNew üle, kelle mitmetahuline idee “25 aastat KOOREKIHTE” sai inspiratsiooni muuhulgas ka meediakajastusest – on ju mitmed meediaväljaanded Kuldmuna galat läbi aastate nimetanud “reklaamitegijate koorekihi” koosviibimiseks.

Juubeli puhul viime Kuldmuna Estonia kontserdisaali, kus toimus pidu ka 1999. aastal. Ootame kõiki osalema Kuldmuna 2023 konkursil ning pidutsema ühiselt 12. mail Estonia kontserdisaalis!”

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt