19.08.2020

Kuldmuna 2020 Grand prix ja elutööpreemia selguvad Disainiauhindade galal

Kuldmuna 2020 kaalukaimate auhindade võitjad kuulutatakse välja 18. septembril toimuval Eesti Disainiauhinnad 2020 galal.

“Kuna tänavune Kuldmuna toimus kevadise viirusepuhangu tõttu telesaate formaadis siis otsustasime kõige kaalukamad auhinnad – Grand prix ja elutööpreemia – välja kuulutada ja üle anda silmast-silma. Nii otsustasime teha seda covidijärgselt esimesel võimalusel ja kõige paremi haakis meie plaanidega väärikas Disainiauhindade gala,” selgitas Turundajate Liidu (TULI) tegevjuht Liis Tippel.

Kuldmuna elutööpreemia antakse välja pikaaegse ja kaaluka panuse eest turundusvaldkonda tervikuna. Varasemalt on selle auväärse tiitliga pärjatud: Linnar Priimägi, Hando Sinisalu, Tiina Hiob, Hans H. Luik ja Olav Osolin.

Kuldmuna Grand prix on auhind, mis antakse aasta silmapaistvaima töö eest ja otsustatakse kõikide žüriide üleselt. Näiteks Kuldmuna 2019 Grand prix võitis dokumentaallavastus “Südames sündinud”, mille agentuur oli Taevas Ogilvy ja klient Tervise Arengu Instituut (TAI).

Arvestades praeguseid turbulentseid aegu seoses COVID-19 puhangutega, toimub Eesti Disainiauhinnad 2020 auhinnagala 18. septembril hübriidsündmusena, kus ühendatakse virtuaalne ja füüsiline ruum. Kes soovib, saab vaadata auhindade jagamist kodus diivanil, büroos või stuudios, aga 18. septembril toimuva Disainiöö raames on kõik huvilised oodatud ka aadressil Marati 5 asuva Põhjala angaaridesse Eesti Disainiauhinnad 2020 ühisvaatamisele. Mahutavus oleneb piirangutest ning võimalusel toimub järelpidu Botikus. Täpsem info peagi saadaval.

Disainiauhindade tänavuse gala online ülekande eest hoolitseb Velvet Live. Auhindamine toimub reedel, 18. septembril kell 17.00–19.00.

Tutvu Kuldmuna 2020 märtsis välja kuulutatud võitjatega SIIN.

Disainiahinnad 2020 nominentidega saab tutvuda SIIN.

Loovkonkurssi Kuldmuna korraldab Turundajate Liit.

Silja Oja

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt