06.08.2020

Koroona sunnib reklaamifestivalide korraldajaid kastist väljas mõtlema

Reklaamikonkursside ja -festivalide korraldajate elu pole viimasel ajal olnud meelakkumine. Koroonakriisi tõttu on mitmed suured festivalid (Cannes Lions, Adfest, Golden Drum jt) ära jäänud või edasi lükatud. Aga probleemid kerkisid esile juba märksa varem, Covid-19 on pigem nagu kirstunael.

Balticbest 2018 võitjad

Näited hädadest: festivalide juurde kuuluvad konverentsiprogrammid on hädas publiku saamisega, näiteks Eurobest on viimasel ajal sellest loobunud. Ka Kuldmuna ja Balticbest on sellega kimpus olnud.

Mitmed suured agentuuride ketid (näiteks Publicis) on reklaamifestivale lausa boikoteerinud tuues põhjuseks selle, et konkursitööd on tihti spetsiaalselt festivalide jaoks loodud ja neil pole päris eluga miskit ühist.

Paljud agentuurid peavad konkursile tööde esitamist mõttetuks kuluks – ja kui pole piisavalt osalejaid, sureb festival lihtsalt välja, nagu juhtus Golden Hammeriga.

Ja siis muidugi katkematud vandenõuteooriad žürii huvide konflikti ja hindamise läbipaistvuse teemal – selle nahka läks näiteks leedukate rahvuslik reklaamifestival Adrenalinas.

bb2020 uued 10 1080x1080
Äripäeva turundusuudiste portaali Best Marketing korraldatav reklaamikonkurss Balticbest 2020 proovib nendes keerulistes oludes oma kohta päikese all kindlustada uudse kontseptsiooniga.

Kõigepealt – žürii töötab online Zoomi keskkonnas, sest Tallinna reisida ju ei saa.

Kuna auhinnatseremoonia pidamine on samuti raskendatud, siis otsustasime tseremoonia ära jätta ja teha tulemused teatavaks koheselt, reaalajas.

Ja kuna reklaamikonkursside žüriide otsused on tihti võistlejatele arusaamatud, siis seekord saavad konkursil osalejad live-ülekandes jälgida žürii tööd ja kuulata nende kriitilist analüüsi oma tööde kohta.

Nii et koroona on sundinud Balticbesti korraldajaid kastist väljas mõtlema ja oludega kohanduma. Ja kui kõik hästi läheb, sünnib sellest reklaamikonkursside uus standard – rõhk on võimalusel saada ekspertžüriilt tagasisidet oma tööde kohta ja live-ülekanne lisab ka sportlikku põnevust.

Hando Sinisalu
Balticbesti produtsent

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt