16.05.2023

Kandideeri TULI juhatusse! Minu asemel.

Otsime seitset inimest, kellest kokku panna Turundajate Liidu uus juhatus, mis oleks TULI liikmete esindajaks ning tegevtiimi toetajaks. Kui kahtled, siis pigem kandideeri. Soovi korral võta minuga ühendust ja räägin lähemalt, mida juhatuse liikme töö tähendab, kirjutab Eha Talvist-Reinsalu.

Eha Talvist-Reinsalu. Foto: Jake Farra

30. mai on päev, mil Turundajate Liit saab endale järgnevaks kaheks aastaks uue juhatuse. Selleks, et juhatus oleks tugev ja tegev ning esindaks kõiki liikmeid, on meil vaja kandideerima esinduslikku koosseisu. 

Tiimi, kuhu kuuluks esindaja loov-, digi-, kommunikatsiooni-, meedia- ja üritusturunduse agentuurist, lisaks kindlasti keegi brändide/klientide poolelt. See viimane on nii mulle isiklikult eriti südamelähedane kui ka väga oluline TULI kommuuni seisukohalt. Nii ma siis pöördungi kõikide potentsiaalsete kandideerijate poole.

TULI valib juhatust iga kahe aasta tagant ning juhatuses on seitse liiget. Olen viimased kaks aastat olnud üks seitsmest ning tuleb tunnistada, et need aastad on möödunud ülikiirelt. 

Esiteks seetõttu, et meil on laual niivõrd palju projekte, mis arendavad meie valdkonda ja inimesi, inspireerivad ja toetavad. Mina näiteks olen aidanud lansseerida finantsteenuse reklaami juhendit, pannud kokku praktikaprogrammi juhendit tudengitele ja ettevõtetele, viinud läbi praktikafoorumit, toonud turule tulemuskonkursi TULImust, aidanud korraldada Making Sense’i jne. 

Teiseks seetõttu, et kogu TULI tegevtiim eesotsas juhi Annikeniga ja meie juhatus on kõik superinimesed, kellega lihtsalt tahad koos asju ette võtta. Olen saanud oma valdkonna proffidega, keda enne küll teadsin, lähemalt tuttavaks. Kuulanud nende mõtteid ja osalenud tulistes aruteludes. Mulle tõesti on see aeg TULI juhatuses meeldinud.

Samas annan endale aru, et igapäevaselt ei ole ma igal vajalikul korral olnud kättesaadav, kuna töö SEBs võtab aega ja energiat ning kodused kohustused vajavad täitmist. Lisaks meeldib mulle hullupööra reisida ja talvel Eestist ära olla. Seega tunnen, et on otstarbekas, kui juhatusse tuleb järgnevateks aastateks minu asemele keegi teine. Keegi, kes tahab ja jaksab panustada, samas muidugi ka teisi kaasates, sest koos jõuab ju kaugemale ja paremini.

Ise plaanin TULI tegemistega edaspidi vabatahtlikult seotud olla. Kui Anniken ja uus juhatus lubavad, aitaksin ka sel aastal näiteks TULImusta ja Making Sense’iga, sest usun, et Eesti turundus vajab efektiivsuse konkurssi ja konverentsi sama palju kui loovkonkurssi. Kindlasti hoian silmad ja kõrvad lahti ka selles osas, kui on jagada Eesti turundajatele olulist infot.

Ahjaa, üks asi, mida minu käest küsitud on, on see, kui palju ma TULI juhatuses palka saan. Aus vastus on, et juhatus palka ei saa ning üle nädala toimuvatel koosolekutel tuleb Revali kohvikus enda hommikusöögi eest ise maksta. 

Tasu tuleb sellest, et kõikidele TULI üritustele, k.a konverentsidele ja Kuldmuna peole saab juhatus kutse. Brändi/kliendi esindajal on soovi korral võimalus osaleda WFA Global Marketer Week’il (TULI on WFA liige). Minul õnnestus sellel aastal Istanbulis konverentsil käia ning saan jagada ainult kiidusõnu ja soovitusi.

  • Kandideerimiseks saada palun e-kiri TULI juhile Anniken Haldnale () enne 20. maid ja anna enda soovist märku.
  • Uus juhatus valitakse Turundajate Liidu üldkoosolekul, mis toimub 30. mail kell 15–17.30 Erinevate Tubade Klubis.
  • Juhatusse valitakse 7 inimest.

Aitäh kõigile, kes kaks aastat tagasi minu poolt hääletasid ja tänu kellele mind juhatusse valiti!

Autor: Eha Talvist-Reinsalu
TULI juhatuse liige, SEB Panga Balti brändi- ja jätkusuutlikkuse juht

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt