13.02.2023

EASi ja KredExi ühendasutuse Aasia regiooni ekspordijuhina asus tööle Indrek Sirp

EASi ja KredExi ühendasutuse Aasia regiooni ekspordijuhina asus tööle pika rahvusvahelise koostöö kogemusega Indrek Sirp, kes hakkab juhtima rahvusvahelist meeskonda. Ühendasutusel on plaan uue turuna laiendada oma ekspordinõunike võrgustik Vietnami. 

Indrek Sirp. Foto: Stina Vürmer

Ühendasutuse ekspordiosakonna juhi Eva-Kristiina Ponomarjovi sõnul on Aasia võtmetähtsusega regioon. “Oleme teinud analüütikutega värsked prognoosid, mis näitavad suurt ekspordipotentsiaali. Sestap laienesime eelmise aasta alguses Lõuna-Koreasse, mis on uue turuna edukalt käima läinud ning plaanime laieneda lähikuudel Vietnami, et panna tugevamalt jalg maha ja olla ettevõtjatele toeks Kagu-Aasias,” ütles Ponomarjov.

Ta lisas, et uue Aasia regiooni juhi valimine oli seda kõike arvesse võttes väga oluline. “Mul on väga hea meel et saime Indreku näol meie Aasia tippekspertide tiimile kogenud ja rahvusvahelises koostöös vilunud juhi,” sõnas Ponomarjov.

“Mul on hea meel, et saan uues rollis jätkata Eesti hüvanguks töötamist. Eesti majanduse käekäik sõltub väga palju Eesti ettevõtete ekspordist ning meie EAS ja KredExi ühendasutuses saame ettevõtteid selles igakülgselt toetada,” sõnas uude ametisse asunud Indrek Sirp.

Tema sõnul on Aasia on majanduslikult tohutult võimas piirkond, kuhu Eesti eksport on viimastel aastatel nähtavalt kasvanud. “Ärivõimalused Aasias on veel palju suuremad. Minu eesmärk on koos oma tiimiga aidata meie ettevõtetel need võimalused üles leida. Selleks on meil ühendasutuses tugev rahvusvaheline ekspordinõunike meeskond,” selgitas Sirp ning lisas, et tal on au asuda seda meeskonda juhtima.

Varasemalt on Indrek Sirp töötanud kaitseministeeriumis, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis ning Riigikantseleis. “Olen juhtinud erinevaid üksuseid ja kõigis ametites olnud tihedalt seotud rahvusvahelise koostööga. Töötades Kaitsenõunikuna Eesti saatkonnas Washingtonis toetasin muuhulgas ka Eesti kaitsetööstusettevõtteid koostöö arendamisel USA partneritega,” rääkis Sirp.

Uus Aasia regiooni juht on lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo erialal ning tal on magistrikraad rahvusvahelises ajaloos ja poliitikas Genfi Rahvusvaheliste suhete ja arengukoostöö instituudist. Hetkel omandab Sirp ärijuhtimise magistrikraadi Estonian Business Schoolis.

EASi ja KredExi ühendasutuse Aasia tiimis töötavad ekspordinõunikud Jaapani, India, Lõuna-Korea, Singapuri ja regioonina ka laiemalt Kagu-Aasia fookusega. Ekspordinõunikud nõustavad ettevõtteid kehtivate regulatsioonide, turu iseärasuste ja kaubamärkidega seotud küsimustes. Samuti aitavad nad leida ekspordipartnereid ning teha vastavaid taustauuringuid.

Autor: Egert Puhm, EASi ja KredExi ühendasutus
Toimetas: Kärt Tomp, TULI

EAS on TULI liige. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 108 liiget.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt