18.04.2022

European Design Festival 2022 programm on avalikustatud ning piletite müük alanud

Sel aastal toimub Euroopa Disainifestival (ED-Festival) 17.-19. juunil Tallinnas. Mainekas sündmus, kuhu kogunevad sajad disainerid tervest Euroopast (ja kaugemaltki), toimub taas pärast kaheaastast pausi.

Laiahaardeline programm on mõeldud kõigile loomeinimestele kui ka laiemale publikule. Kolmepäevane meeleolukas festivali-programm koosneb rahvusvahelisest disainikonverentsist „Beyond Design“, töötubadest, näitustest, disaini jalutuskäikudest ning vestlustest ja muidugi Euroopa disainiauhinnad (ED-Awards) tseremooniast!

Selleaastast ED-Festivali programmi kureerib Eesti Disainikeskus (EDK). Programmiga saab tutvuda nii Eesti Disainikeskuse kui ka Euroopa Disainiauhinnad veebilehel

Sel aastal esitati ED-Awards konkursile Eestist 50 tööd, mis on korraldajate sõnul Eesti rekord. „Kokku laekus ED-Awards 2022 konkursile üle 1 400 töö, 34 riigist – Liechtensteinist Saksamaani ja Islandilt Türgini. Võitjate teavitamine algab aprilli teises pooles kuid nende ametlik väljakuulutamine toimub 18. juunil kell 19.00 ED-Awards 2022 auhinnatseremoonial, mis toimub Tallinnas, Kultuurikatlas, ‘‘ ütles Euroopa Disainifestivali direktor Demetrios Fakinos.

Disainikonverents 2022 „Beyond Design” toimub samuti 18. juunil Kultuurikatlas. Konverentsil käsitletakse võtmeküsimusi seoses disaini tulevikuga, mis on seotud disaineri ameti, kohustuste ja multidistsiplinaarsete tulevikuvisioonidega. Disainikonverentsi peaesinejad on disainer, sotsioloog ja jätkusuutlikkuse provokaator Leyla Acaroglu, futurist Angela Oguntala (disainistuudiost Greyspace), professor, disaini- ja tehnoloogiaalane eetik Ariel Guersenzvaig, loominguline strateeg ja probleemilahendaja Marksteen Adamson ning paljud teised. Konverentsil käsitletakse mitmeid huvitavaid juhtumeid juhtivatelt Euroopa disainiagentuuridelt ning toimuvad ka erinevad praktilised töötoad. Esinejate kohta leiab rohkem infot EDK kodulehel.

„Oleme väga elevil Euroopa disainifestivali korraldamisest Tallinnas. ED-Festival hõlmab sel aastal erinevaid huvitavaid sündmusi ja on avatud lisaks disaineritele ka laiemale publikule, võimaldades meil tutvustada disaini võimalikku mõju ja näidata disaini kui empaatilist vahendit, pakkumaks parimaid lahendusi inimeste vajadustele ning probleemidele. ED-Festival on kujunenud Euroopa disaineritele oluliseks areeniks ja disainikonverents on muutunud kohtumiskohaks kogu Euroopa tunnustatud disaineritele, ‘‘ ütles Eesti Disainikeskuse juhataja Tiia Vihand. „Meil on hea meel, et saame üle nii pika aja jälle kokku tulla ja seda just Tallinnas, et arutada disaini tuleviku võtmeküsimusi, praeguste disainerite vastutust, saada inspiratsiooni või lihtsalt suhelda ning võrgustuda,” rõhutas Vihand.

Alates 2007. aastast on ED-Awards kokku toonud säravaimad Euroopas tegutsevad graafilise disaini, digitaalse disaini, teenusedisaini jt disainivaldkondade inimesed. Festivali missiooniks on tähistada Euroopa disaini, hõlbustada erinevate riikide disainerite omavahelist suhtlemist, saada inspiratsiooni ja luua võrgustikke, aga ka aidata avada erinevaid disainidistsipliine laiemale publikule. ED-Festival on varasemalt toimunud sellistes linnades nagu Stockholm, Zürich, Rotterdam, Helsingi, Istanbul, Viin, Porto ja Oslo. 

ED-Festival 2022 toimub ED-Awards ja Eesti Disainikeskuse koostöös. ED-festival 2022 Tallinn, peamised kohalikud partnerid ja toetajad on: Tallinna linn, Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Helmes, Visit Estonia, Nordic Hotel Forum, Tallink Hotels, airBaltic, Nortal, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kultuurkapital.

Autor: Katrin Tomiste, Eesti Disainikeskus

Toimetas: Kärt Tomp, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt