26.05.2021

Efektiivsust üle kõige väärtustav IPA jõuab Eesti turundajateni

Euroopa turundus- ja kommunikatsioonialase hariduse lipulaev IPA (Institute of Practitioners in Advertising) alustas üleilmselt hinnatud turunduskoolituste ja kursuste pakkumist Eestis ja teistes Balti riikides.

Eleonora Šeimienė
Eleonora Šeimienė

Kursuste läbimine pakub ennekõike märkimisväärset lisaväärtust neile spetsialistidele, kes hindavad süsteemset ja tulemusele keskenduvat lähenemist turundusele, lausus IPA-programmi Baltimaades pakkuva turundus- ja kommunikatsiooniteaduste instituudi KOG juht Eleonora Šeimienė.

„Sageli on turundusvaldkonnas esikohal ainult loovus, mis toob küll hulgaliselt mainekaid auhindu, kuid võivad efektiivsuse osas jääda pisut tagasihoidlikumaks. IPA-kursuste eesmärk on need kaks poolt tulemuslikult kokku viia, et jätkuksid küll loovusauhinnad, ent klient oleks ka tulemuslikkusega rahul,” selgitas Šeimienė.

“Eesti turundusinimestele tähendab see soodsamat juurdepääsu uusimatele rahvusvahelistele teaduspõhistele koolitustele, mida IPA pakub igal tasandil – alustavatest spetsialistidest kuni aastakümneid kogemusi omavate turundusjuhtidele,” märkis Šeimienė.

Šeimienė sõnul on IPA-sertifikaadiga spetsialistid kogu Euroopas turundus- ja kommunikatsioonibüroodes kõrges hinnas. “Nüüdsest on kogutud teadmised ja maailmanimedega lektorid Eestiski kättesaadavamad ning saame korraldada IPA kaasabil seminare ja konverentse maailmakuulsate turundusekspertidega,” lisas ta.

IPA on Eestiski tuntud maineka IPA Effectiveness Awards turundusefektiivsust väärtustava konkursi korraldaja. Ka seal lähenetakse reklaamile pragmaatiliselt ning kõrgelt tunnustatakse kampaaniaid, kus lisaks välisele särale on ka äriline tulemus muljetavaldav.

Enam kui sajandivanune IPA koondab turundus- ja reklaamimaailma säravamaid staare, sh jagavad oma kogemusi sellised korüfeed nagu Peter Field, Les Binet, Robert Heath, Orlando Woods ja teised. IPA sertifitseeritud turundusproffe on tänaseks üle 30 000 enam kui kaheksakümnes riigis. IPA ja KOG Instituut sõlmisid Baltimaade turu alase koostööleppe tänavu kevadel.

IPA kursustest: koginstitutas.lt/en/ipa-courses

Toimetas: Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt