08.03.2021

Eestlane Julia Vään tõusis Coca-Cola globaalsele juhtpositsioonile

Maailma suurima karastusjookide tootja globaalseid innovatsioone hakkab juhtima eestlane – Coca-Cola valis taimsete jookide ning kohvi kategooria regulatoorsete suhete juhiks Julia Vääni, kes alustab antud positsioonil selle aasta aprillis. Vään hakkab juhtima innovatsioonide teaduslikku ning seadusandlusele vastavuse suunda.

Julia Vään
Julia Vään

„Ametikoht on väga suur tunnustus ning ma olen väga tänulik sellele eelnenud aastatele, kogemustele ja nendele inimestele, kes on mul aidanud nii kõrgele positsioonile tõusta. Mul on väga hea meel, et saan oma toitumisalaste, teaduslike ja seadusandlike teadmistega panustada ettevõtte globaalsesse arengusse. See on väga oluline samm ka Coca-Cola ärilises edus, et muuta ja laiendada tooteportfelli,“ ütles Vään.

Vään liitus Coca-Cola Baltikumi meeskonnaga 2004. aastal karastusjookide innovatsiooni spetsialistina. Viimati töötas Vään Kesk- ja Ida- Euroopa regulatoorsete suhete juhina, kus ta vastutas 26 erineva riigi tee- ja spordijookide, mahlade, vee ja funktsionaalsete jookide lanseerimise juures selle eest, et projektid vastaks iga riigi toidu-seadusandlusele.

„Lihtsalt öeldes saab minu fookuseks olema ettevõtte taimsete jookide ja kohvitoodete innovatsioon ning nende vastavus nõuetele retseptuuride, kommunikatsiooni, pakendi ja tooraine osas igas maailma riigis, kus me lansseerime mõne uue Coca-Cola toote.  Coca-Cola on alati järginud jookide tarbimistrende ning hoidnud seejuures kõrgeid standardeid,“ sõnas värske juht. „Tarbijateadlikkus toidu ja jookide kvaliteedi ning lisaväärtuste osas on kasvutrendis, mis muudab joogituru veelgi konkurentsitihedamaks, seega on väga oluline olla teistest vähemalt ühe sammu võrra ees.“

Vään lisab, et Coca-Cola liigub tempokalt ka jäätmevaba tuleviku suunal ning teeb ettevõttes mitmeid olulisi arendusi parema ja jätkusuutlikuma keskkonna nimel. „Siin seavad samuti keskkonnateadlikumad tarbijad, eriti noorema generatsiooni tarbijad, ettevõttele kõrgeid ootusi. Juba sellel suvel testime Ungari turul taimse joogi AdeZ villimist paberist pudeli prototüüpi.“

Toimetas: Silja Oja, TULI

Coca-Cola Eesti on Turundajate Liidu (TULI) liige.

Kõik uudised