06.10.2021

Eestist kirjutatud reisilugu võitis ookeani taga maineka auhinna

USA ajakirjaniku Todd Pitocki lugu „A Nation of Saunas and Start-ups“ võitis esimese koha USA reisiajakirjanduse tuntuimal konkursil Lowell Thomas Travel Journalism Award. Eestit kõige paremast küljest tutvustav lugu sündis EASi turismiarenduskeskuse korraldatud pressireisi tulemusena ning ilmus enne auhinna võitmist mõjukates väljaannetes.

Todd Pitock naudib Eesti võlusid. Foto: Ott-Erik Eendra / VisitEstonia

„Lugu valgustab eestlaste vastandlikke külgi, mis meid täna iseloomustavad. Ühelt poolt kiire innovatsioon ja paindlikkus, trendidega kaasaspüsimine, teiselt poolt jätkuvalt sügav side traditsioonide ja loodusega, jonnakas kinnihoidmine pärandist,“ iseloomustas EASi turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik.

Lepiku sõnul on see hea näide, kuidas mainekujundus on pika vinnaga, kuid ülioluline asi, mis töötab 24/7 ja mille unustamist ükski riik endale lubada ei saa. „Reisimisel on jätkuvalt globaalseid takistusi, kuid ajal kui turism pole võimalik, on oluline Eestist unistust luua. Kellegi tänane mõte ja imetlus Eesti suhtes on homne tegu ehk reis Eestisse,“ sõnas Lepik.

1140 500 false false 4a7b2e8ccb56c0052fc63137fe833a99
Todd Pitock naudib Eesti võlusid. Foto: Ott-Erik Eendra / VisitEstonia

Ajakirjaniku esimene reis Eestisse toimus 2018., teine 2019. aastal. Lugu ilmus esmalt 2019. aastal mõjuka väljaande Boston Globe esikaanel. 2020. aastal ilmus see Readers Digest printväljaandes. Auhind tuli 2021. aastal.

Vaatamata raskustele ja katkestustele rahvusvahelises turismis on EASi turismiarenduskeskus korraldanud 2021. aastal 49 pressireisi, mille raames on siin käinud kokku 118 ajakirjanikku Soomest, Rootsist, Saksamaalt, Taanist, Lätist, Leedust, Poolast, Hollandist, Belgiast, Šveitsist, Itaaliast, USAst.

Eesti kui reisisihtkohaga tutvumiseks on meid väisanud selliste mõjukate väljaannete ajakirjanikud nagu näiteks National Geographic, Die Welt, Svenska Dagbladet, The Culture Trip, Elle Magazine, MTV Uutiset, Helsingin Sanomat, lisaks mitme riigi telekanalid.

Vaata ka videot, kuidas Todd Pitock käis Eestis suitsusaunas:

Toimetas Kaarel Täll, TULI

EAS on TULI liige. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 91 liiget.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt