19.05.2021

Eesti suurim ettevõtluskonkurss alustab

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda kutsuvad kõiki ettevõtteid osalema suurimal ettevõtluskonkursil „Eesti parimad ettevõtted 2021“. Konkursi eesmärk on tunnustada parimaid Eesti ettevõtteid ja tõsta esile ettevõtlikkust ka majanduslikult keerulisel ajal. Kandideerida saab 5. juulini ning võitjad kuulutatakse välja 7. oktoobril.

Nortal
Aasta ettevõte 2020. Fotol: Eesti väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem, Nortali Eesti juht Ats Albre ja Nortali juhatuse liige Andre Krull. Pildistas: Rene Riisalu.

Ettevõtluskonkurss liidab endas kahte konkurssi:

Konkurss „Ettevõtluse auhind“ toimub tänavu EASi ja Eesti Tööandjate Keskliidu eestvedamisel 21. korda. Parimad ettevõtted selgitatakse välja kuues kategoorias: aasta eksportöör, aasta innovaator, aasta välisinvestor, aasta disainirakendaja, aasta pereettevõte ja tänavu lisandunud aasta turismiedendaja.

EASi juhi Peeter Raudsepa sõnul on tänavusel konkursil kaks uuendust. „Eesti majanduse konkurentsivõime tõstmiseks peame panustama rohkem innovatsiooni. Seetõttu muutsime ka uuendaja kategooria innovaatori kategooriaks ning hindame seal senisest enam panustamist teadus- ja arendustegevusse,“ selgitas Raudsepp. Teise uuendusena tõi EASi juht välja sel aastal lisandunud turismiedendaja kategooria. “Meie eesmärk on märgata ja tunnustada turismiettevõtteid, kes hoolimata kriisist ja rasketest oludest kohaneda proovivad ja turismisektori või regiooni arengusse panustavad,” ütles Raudsepp.

„Keeruline aeg nõuab julgust ja pealehakkamist ning seda on Eesti tööandjatel küllaga. Edumeelsed ettevõtjad pole käed rüpes istuma jäänud, vaid panustanud teadustegevusse, arendanud välja kõrgema lisandväärtusega tooteid ja teenuseid ning vallutanud uusi turge. Innovaatilisus, kiire õppimisvõime ja paindlikkus on märksõnad, mida näeme ilmselt ka konkursil parimate ettevõtete puhul,“ ütles Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas.

Eelmisel aastal pärjati aasta ettevõtte tiitliga üks Eesti IT-lipulaevu Nortal AS, kes oli parim ka aasta eksportööri kategoorias. Veel olid võidukad: Elcogen AS (aasta uuendaja), Mainor AS (aasta pereettevõte), Ampler Bikes OÜ (aasta disainirakendaja) ja Ericsson AS (aasta välisinvestor).

Eesti ettevõtete konkurentsivõime edetabelit koostab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Konkursi raames koostatakse ettevõtete üldine konkurentsivõime paremusjärjestus ettevõtete majandusnäitajate põhjal ning lisaks valdkondlike edetabelite koostamisele selgitatakse parimad välja ka ettevõtte suuruse arvestuses. Konkursi metoodika on välja töötanud Eesti Konjunktuurinstituut.

„Ettevõtluskonkursist osavõtmine annab võimaluse saada asjakohast tunnustust, mis omakorda annab enesekindluse ja teadmise, et tehakse õiget asja ning, et omas valdkonnas ollakse edukad,“ sõnas Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts ning rõhutas, et ettevõtjate tehtava töö märkamine, ning selle mõju ja tähtsuse esiletoomine võimaldab inspireerida ka ettevõtlikke inimesi, kes veel ettevõtlusega alustanud ei ole. „Märgake ettevõtjaid enda ümber ning julgustage neid konkursil osalema,“ ütles Palts.

2020. aastal olid konkurentsivõime edetabeli parimad: Tavid AS (konkurentsivõimelisim  suurettevõte), Kapitel AS (konkurentsivõimelisim väike- ja keskmine ettevõte) ning Münchhausen Productions OÜ (konkurentsivõimelisim mikroettevõte).

Tegu on suurima era- ja avaliku sektori koostöös toimuva konkursiga Eestis, kus igal aastal osaleb üle 2000 Eesti ettevõtte ning mille juured ulatuvad 1996. aastasse, kui tollase presidendi Lennart Meri eestvedamisel anti esmakordselt välja tiitel „Välisinvestor 1995“.

Kõik ettevõtted on oodatud kandideerima veebilehel www.ettevotluskonkurss.ee

Kandideerimine on avatud 5. juulini 2021.

Toimetas: Silja Oja, TULI

Loe ka: Aasta ettevõte 2020 on Nortal

EAS on TULI liige.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt