08.11.2021

Eesti muusikaettevõtluse auhindu hakkab eest vedama Taavi Esperk

Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad (EMEA) 2022 projekti hakkab Music Estonia juures juhtima pikaaegse üritusturunduse kogemusega Taavi Esperk.

Taavi Esperk. Foto: Harry Tiits

Taavi Esperkil on pikaaegne projektijuhtimise kogemus üritusturunduse vallas ning lisaks arvukatele spordi- ning ettevõtete eraüritustele on ta korraldanud mitu aastat Eesti turundusvaldkonna suursündmust loovusfestivali Kuldmuna. Ta on partner/projektijuht agentuurides Elamusstuudio ja Vool Events. Taavi veedab oma vaba aega külastades suuri kontserte üle Euroopa ning muusika on tema tegemistes põhiliseks käivitavaks jõuks.

„Muusika on midagi, milleta tänapäeva maailma ette ei kujutaks ning olen alati vaadanud alt üles seltskonnale, kes selles valdkonnas tegutseb. Nii neile, kes lavalaudadel välja paistavad, kui ka kõikidele tugistruktuuridele, kes nii-öelda tähesärast mõne sammu kaugusele jäävad. Ja ilma nendeta, taustajõududeta, ei juhtuks ju midagi!” ütleb Esperk.

Oma uut rolli EMEA projektijuhina kommenteerib ta nii: „Mul on suur au asuda Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad 2022 projekti vedama ning suur kummardus Eesti Fonogrammitootjate Ühingule, Eesti Autorite Ühingule ja Music Estoniale, et selline ka maailmas ainulaadne konkurss on ellu kutsutud ja käimas hoitud. Eesti muusikaettevõtluse vallas tegutsevad ning seda edendavad persoonid ja ettevõtted on suure tunnustuse ära teeninud. Aidata neile silmapaistvatele kujudele ja initsiatiividele läbi EMEA tähelepanu tuua, on puhas rõõm ning lugupidamine!”

Music Estonia tegevjuht Ave Tölpt on 2022. aasta auhindade üleandmise osas ootusärevil ja annab aimu, et korralduse osas liigutakse edasi samade põhimõtetega, mis eelmisel korral, pidades silmas auhindade väljajagamise laiemat mõjuulatust ja viimistledes järjest enam nii valiku- kui ka hindamiskriteeriumeid, mis tagab põhjaliku otsustusprotsessi ja kaasab auhindade väljaandmisesse suurt osa muusikavaldkonna eksperte. Tölpt rõõmustab, et EMEA-t hakkab vedama niivõrd suure kogemusepagasiga projektijuht, kes viib auhindade korraldamise eesmärgid kindlasti edukalt ellu.

EMEA 2022 eesmärk on Eesti muusikavaldkonna ja selle tugistruktuuride esile toomine ning tunnustuse jagamine silmapaistvatele muusikaettevõtluse vallas tegutsevatele ja seda edendavatele isikutele. Valdkondliku tähtsusega kultuurisündmuse auhindu antakse tuleval aastal üle kaheksandat korda.

Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad 2022 peakorraldaja on teist aastat Eesti muusikaettevõtluse esindusorganisatsioon ja arenduskeskus Music Estonia ning kaaskorraldajad Eesti Fonogrammitootjate Ühing ja Eesti Autorite Ühing. Partneriks on Tallinn Music Week, kes korraldab samal päeval toimuvat Eesti muusikaturu fookuspäeva. EMEA 2022 gala toimub tuleva aasta kevadel.

Toimetas Kaarel Täll, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt