20.12.2022

Selgusid Eesti ihaldusväärseimad tööandjad

2022. aasta ihaldusväärseimaks tööandjaks ehk ettevõtteks, kus eestimaalased kõige enam töötada soovivad, valiti tänavu LHV Pank. Esikolmikusse jõudsid veel ka Wise ja Bolt Technology.

Eesti inimesed tahavad töötada LHV-s. Visuaal: LHV Facebook

CVKeskus.ee tööportaali poolt juba üheteistkümnendat järjestikust aastat korraldatud uuringus valisid töövõtjad 2022. aasta Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks LHV Panga, kes võttis armastatuima tööandja tiitli üle tänavu teise koha saavutanud Wise’lt. Kolmanda koha atraktiivsemate tööandjate pingereas saavutas teist aastat järjest Bolt Technology.

Kümne kõige ihaldusväärsema tööandja sekka valiti ka Telia Eesti, Eesti Energia, Swedbank, Elisa Eesti, Playtech Estonia, Pipedrive ja Cleveron.

Koha atraktiivsemate tööandjate seas saavutasid veel Microsoft, Veriff, Tallink Grupp, Nortal, Milrem, Enefit Green, Tele2 Eesti, Scoro Software, SEB Pank ning Utilitas Eesti, kes töövõtjate hinnangu põhjal pääsesid kahekümne ihaldusväärse tööandja sekka.

Mis teeb tööandja ihaldusväärseks?

“Kaks kõige enam esile toodud omadust, mis vastajate sõnul atraktiivseid tööandjaid iseloomustavad, olid võimalus teenida head töötasu ja paindlik töökorraldus,” tõi uuringust esile CVKeskus.ee värbamisosakonna juht Grete Adler ja lisas, et kuni 35-aastased töötajad pidasid paindlikku töökorraldust palgast tähtsamaks.

Paindlik töökorraldus oli kõige olulisem tegur finants-, infotehnoloogia-, pangandus-, personali-, turundus-, ja avalikus sektoris töötavatele inimestele. Hea töötasu oli aga kõige olulisem tegur ehitus-, kaubandus-, tervishoiu-, transpordi- ja laonduse valdkonnas töötavatele inimestele.

“Rohkem kui viiendik vastajatest tõid ihaldusväärseimaid tööandjaid iseloomustavate teguritena välja ka head arenguvõimalused, paindliku tööaja (vabaduse oma tööaega ise planeerida) ning sõbraliku töökeskkonna,” lisas Grete Adler.

Lõuna-Eesti (sh Tartu) töövõtjad nimetasid Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks Playtech Estonia. Koha regionaalses esiviisikus pälvisid Lõuna-Eesti töövõtjate seas ka LHV Pank, Eesti Energia, Cleveron ja Wise.

Lääne-Eesti (sh Pärnu) töövõtjad valisid Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks LHV Panga, esiviisikusse pääsesid ka Swedbank, Telia Eesti, Elisa Eesti ja Wise.

Ida-Eesti töövõtjad nimetasid Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks Eesti Energia, esiviisikusse pääsesid ka Telia Eesti, Elisa Eesti, Tallink ja Swedbank.
 
Eesti ihaldusväärseim tööandja on Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee iga-aastane uuring, milles töövõtjad nimetavad organisatsioone, kus eestimaalased kõige enam töötada sooviksid. Parimate tööandjate pingerida selgub täielikult tuhandete töövõtjate tagasiside põhjal. Tänavune uuring kestis septembrikuust novembrikuuni ja sellesse andis oma panuse rohkem kui 3000 töötajat üle Eesti.

Eesti 20 ihaldusväärsemat tööandjat

Koht Koht 2021. aastal Nimi/kaubamärk
1. 2. LHV Pank AS
2. 1. Wise
3. 3. Bolt Technology OÜ
4. 4. Telia Eesti AS
5. 9. Eesti Energia AS
6. 8. Swedbank AS
7. 6. Elisa Eesti AS
8. 7. Playtech Estonia OÜ
9. 5. Pipedrive OÜ
10. 12. Cleveron AS
11. 11. Microsoft Estonia OÜ
12. 13. Veriff OÜ
13. 16. Tallink Grupp AS
14. 10. Nortal AS
15. Milrem AS
16. Enefit Green AS
17. Tele2 Eesti AS
18. 18. Scoro Software OÜ
19. 14. SEB Pank AS
20. Utilitas Eesti AS

TOP 10 omadust, mis iseloomustavad Eesti ihaldusväärsemaid tööandjaid

Osakaal vastajatest Omadus
38% Töötajad on hästi tasustatud
37% Paindlik töökorraldus / kaugtöö võimalus
25% Head arenguvõimalused
21% Paindlik tööaeg / vabadus oma tööaega planeerida
20% Sõbralik töökeskkond
18% Kaasav töökultuur / töötajate arvamustega arvestamine
16% Kaasaegne töökeskkond
16% Hoolitsetakse töö- ja eraelu tasakaalu eest
12% Motiveeriv lisahüvede pakett
11% Kõrge juhtimiskvaliteet

Toimetas: Siim Kera, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt