20.07.2022

Viimane võimalus! Eesti Disainiauhinnad 2022 konkursile soodushinnaga tööde esitamise tähtaeg on täna

Eesti Disainiauhinnad 2022 konkursi soodushinnaga töid saab esitada 20. juulini (kell 23.59). Hilineja hinnaga (ehk siis 2x kallim) saab esitada töid ajavahemikus 20. juuli–1. august (kell 23.59).

Eesti Disainiauhinnad (EDA) 2022 konkurss tunnustab Eesti võimekamaid disainereid ja disainibüroosid, parimaid disainikasutajaid ning erilisemaid disainitegusid.

Eesti Disainiauhinnad konkurssi korraldab Eesti Disainikeskus koos Eesti Disainerite LiiduADC*Estonia (Art Directors Club Estonia), Teenusmajanduse Koja ja Eesti Kunstiakadeemiaga. Konkursiga tunnustatakse head disaini kasutamist, tuuakse avalikkuse ette valdkonna trendid ja juhitakse tähelepanu disaini rakendamise erinevatele võimalustele.

 

Selle aasta Disainiauhindadega soovitakse rohkem tähelepanu juhtida ka disaini rakendamisest saadavatele väärtustele. Eesti Disainiauhinnad 2022 võitjad kuulutatakse välja 23. septembril 2022, samal ajal kui toimub Disainiöö Festival 2022.

 

Eesti Disainikeskuse juhataja Tiia Vihandi sõnul on disaini kui tegevusvaldkonna ja majandusharu haare, mõju ja komplekssus viimase viie aasta jooksul tundmatuseni muutunud. 2020. aastal läbiviidud ‘‘Tärkavate disainipraktikate kaardistamise uuringus selgus (Ruth-Helene Melioranski ja Martin Pärn), et disain kui professioon on muutumises, disainer on muutumas kindlalt piiritletud „objekti” loojast disainiprotsessi algatajaks, arutelu juhtijaks ning suunajaks, koosloome tegevusjuhiks, jätkusuutlikkuse agendiks, tuleviku visioneerijaks jne. „Eesti disainisektoril on suur potentsiaal aidata ja luua uut muutuvat maailma! Oleme väga ootusärevuses ja loodame näha ka konkursile esitatavate tööde pealt, nii vana head kvaliteeti kui viimase kahe aasta jooksul professioonis toimunud uusi arenguid,“ selgitab Vihand.

 

Eesti Disainerite Liidu president Ilona Gurjanova lisab: „Selles, missugused edusammud on toimunud viimase kahe aasta jooksul innovatiivses tootearenduses, saame otsustada alles Tootedisainiauhindadele BRUNO laekunud tööde põhjal. Lisaks saame ülevaate, milline on seis Eesti tööstusdisainimaastikul ning missugune osakaal on n-ö disainer-makeritel esemelise keskkonna loomisel Eestis.“

Juba 9. korda annab Eesti Kunstiakadeemia välja Disainihariduse auhinna, et tunnustada disainiharidusse panustanud võtmeisikuid. „Disainiharidus sündis Eestis tänu professor Bruno Tombergi südikale tööle Eesti Kunstiakadeemias, seepärast on disainiauhindade juures alati oluline esile tõsta inimesi, kes õpetavad ja juhendavad ning kellelt saadud tarkuseterad on leitavad tuleviku disainilahendustes,“ põhjendab tunnustuse vajalikkust EKA õppeprorektor Anne Pikkov.

 

Eesti Disainiauhinnad 2022 konkurss kulmineerub auhinnatseremoonia ja nominentide näitusega.

 

Eesti Disainiauhinnad 2022 kuus põhikategooriat on:

 

 • Tootedisainiauhinnad BRUNO (Eesti Disainerite Liit)
 • Graafiline- ja meediadisain (ADC*E)
 • Teenusedisaini auhinnad (Teenusmajanduse Koda)
 • Disainihariduse auhind (Eesti Kunstiakadeemia)
 • Valdkondadeülesed kategooriad (Disainimuutja, Elumuutev disain/Grand Prix, Aasta Disainitegu)
 • Eriauhinnad (Noor Püss, SÄSI, Prillitoos ja BRUNO elutööauhind)

 

AJAKAVA 2022:

 

 • 2. mai: EDA 2022 konkursi väljakuulutamine
 • 22. juuli: Soodushind 40 € + km / töö
 • 1. august: Hilineja hind 80 € + km / töö
 • 1. august: BRUNO kategooriate esitamise tähtaeg (EDL liikmetele tasuta, teistele 35 €)
 • 5. september: Nominentide avalikustamine
 • 19. september: EDA 2022 BRUNO tootedisaini nominentide näituse avamine
 • 23. september: EDA  2022 võitjate väljakuulutamine. EDA 2022 kõikide nominentide näitus

 

Täpsem info seoses EDA 2022 tööde esitamisega: eestidisainiauhinnad.ee.

 

Eesti Disainiauhinnad 2020 konkursi võitjatega saab tutvuda siin.

 

Autor: Eesti Disainikeskus

 

Toimetas: Kärt Tomp, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt