21.10.2022

Dentsu Eesti korraldab töötajatele investeerimiskoolitusi: tööandja peab inimesi nägema laiemalt

Turbulentsed ajad ning meeskondlik majandusnäitajate jälgimine tekitas Dentsu Eesti meeskonnas huvi end investeerimisvaldkonnas arendada. Kui poolteist aastat tagasi toimus esimene investeerimiskoolitus, siis nüüd on lisaks kohvipausi vestlustele saanud sellest meeskonnakoolituste traditsioon. Miks meediaagentuuris erialavälise koolitusega alustati, selgitab Dentsu Eesti CEO Britte Maidra-Torro.

Dentsu töötajad saavad investeerimistarkuseid spetsiaalsetelt koolitustelt. Foto: dentsu

Mõte korraldada dentsukatele meeskondlik investeerimiskoolitus tekkis poolteist aastat tagasi. 

“Investeerimisest räägiti aina enam juba paar aastat ja ka dentsu tiimi omavahelistes vestluses tulid erinevad varaklassid järjest enam jutuks,” kirjeldas idee sündi dentsu tegevjuht Britte Maidra-Torro. 

Britte sõnul olid tiimiliikmed investeerimisega puutunud kokku erineval tasemel. Oli neid, kes olid juba aastaid investeerimisega tegelenud ning ka neid, kes veel kogusid teadmisi ja julgust, et alustada. 

“Pärast koolitusi läbi viidud küsitlusest selgus, et 67% vastanutest tegeles investeerimisega juba enne ning 25% vastasid, et plaan investeerida oli küll varem, kuid koolitused on julgustanud alustama,” nentis Britte, hinnates, et erialaväline koolitus suurendas meeskonna ühtsust ning toetas elulisi valikuid tegema. 

Aasta investori tarkuseterad

Esimene dentsukate investeerimiskoolitus toimus 2021. aasta märtsis, mil Eesti üks tuntumaid investoreid ja tänavu Aasta investoriks nimetatud Kristjan Liivamägi rääkis tiimile sissejuhatavatel teemadel: kuidas investeerimisega alustada, kuidas käituvad erinevad varaklassid majandustsüklifaasides ning mida tuleb portfelli ehitades silmas pidada.

Lisaks jagas Liivamägi juhiseid, milliseid majandusnäitajaid jälgida ning millistel portaalidel silm peal hoida kui investeerimisotsus langetada. 

Dentsu juht selgitas, et kuna eelmised kaks aastat on majanduses olnud üsna turbulentsed ja teadmatust ning ebakindlust on olnud palju, siis tekkis tiimis arutelu, kuidas end selles olukorras kindlamalt tunda ning milline peaks olema investeerimistaktika olukorras, kus kõik pealkirjad meedias kuulutavad saabuvat rasket perioodi ning kätte on jõudnud inflatsioon ja kasvanud kulud. 

“Lahenduseks leidsime, et on taas aeg end meeskondlikult investeerimisvaldkonnas arendada. Kristjan Liivamägi ehitas seekord septembri lõpus toiminud koolituse üles küsimustele, mille dentsu tiimiliikmed ette saatsid. Lisaks oli muidugi teemadeks varaklasside valik ning majanduse suur pilt, mis investeerimisotsuseid mõjutab,” tõi Britte esile. 

Kõigile soovijatele kinkis dentsu Kristjan Liivamägi, Tõnn Talpsepa ja Tarvo Vaarmetsa uue raamatu “Investeerimisedu põhimõtted”. Detsembri alguses toimub raamatus olnud teemade osas arutelu ning praktiline töötuba.

Majanduslik mõtlemine on eeldus

Koolituse läbinutelt küsiti, miks investeerimiskoolitused on olulised ja kasulikud. Peamiseks põhjuseks toodi tuleviku kindlustamine ning silmaringi laiendamine.

“Leian, et iga tööandja peab oma inimesi nägema laiemalt kui lihtsalt see roll, mida nad ettevõttes täidavad. Oleme valdkonnas, kus nutikus ning majanduslik mõtlemine on eeldus, et olla meie klientidele edukas partner.

On väga äge, et investeerimine meie tiimis nii suurt huvi leiab. Meil on ka väga palju noori kolleege, kes on täna juba investeerimisega alustanud ning seda enam töötab pikk ajahorisont nende kasuks,” räägib Britte dentsu Eesti tiimi kohta. 

Dentsu Estonia AS on Eestis üle 25 aasta tegutsenud rahvusvaheline meedia- ja digiagentuuride kett, mille konsolideerimisgrupi koosseisus tegutsevad juhtivad meediaagentuurid Carat ja dentsu X, digitaalmeedia agentuur iProspect ning Eestis ka analüütikaettevõte Data2Decisions.

Dentsu Estonia AS-i ning tema konsolideerimisgruppi kuuluvatele tütarettevõtete 2021. aasta käive oli 38,8 miljonit eurot. Eesti kontoris töötab 35 inimest, Baltikumis 130. 

Dentsu on TULI liige. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 99 liiget.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt