22.06.2022

Cannes’i blogi | Lubage tutvustada, lavale astuvad maailmapäästjad!?

Teisipäeval muudeti Cannes’is kogu turundusmaailma tulevikku. Või siis vähemalt paisati õhku idee sellest, et maailma tulevik tuleb helge, kui kõik on koostööaltid, tublid ja ausad. 

Aline Santos ja Stephen Woodford. (Photo by Tristan Fewings/Getty Images for Cannes Lions)

Kõik algas sellest, kui Suurbritannias lükati käima projekt, mille toel peaks kogu reklaamitööstus olema 2030. aastaks täiesti roheline ja süsinikneutraalne. Kahe aasta eest liitusid programmiga üle saja agentuuri, meediamaja, produktsioonifirma, brändi jne. 

Praegu tundub, et koostöö toimib. Seega lükati hoog sisse Ad Net Zero globaalsele versioonile, mille eesmärk on eelkõige muuta suurimad reklaamiturud – näiteks USA, Hiina ja India – kliimaneutraalseks. Suurbritannia turundajate liidu boss Stephen Woodford kinnitas, et nende senine kogemus on väga paljulubav ning kui mõttega tuleks kaasa kõik maailma suuremad agentuurid, brändid ja laiemalt kõik riigid, siis saadetakse korda ehk isegi suurem samm, kui kõikvõimalikel poliitikute omavahelistel rohepöörde teemalistel kohtumistel.

tf16261 a443edf4 b037 4fef b2a6 c77c8d5f4fe6
Stephen Woodford. (Photo by Tristan Fewings/Getty Images for Cannes Lions)

Cannes’is püüti asjast jätta nii tõsiseltvõetav mulje, kui oli vähegi võimalik. Loomulikult saavad ka asjaosalised ise aru, et maailma päästmine on päris ambitsioonikas plaan. Kuid õnneks suutsid lavale kogunenud bossid ise välja näidata omapoolset ambitsioonikust. See on oluline, sest taoliste maailmapäästmise juttudega võib kerge vaevaga minna nii, et kuulajad lahkuvad kohe saalist ning keegi ei võta sind tegelikult kuigi tõsiselt.

Meie ette saabusid ükshaaval Ad Net Zero asutajaliikmete esindajad. Kõrvuti rivistati Debussy saali lavale Meta, Google, Omnicom, IAA, EACA, IPG, 4A’s, WFA, dentsu, Publicis Groupe, AA, Havas Group, IAB, Unilever, ANA, WPP ja Sky. 

Sellise pundiga annab juba mägesid liigutada küll!? Või vähemalt suudetakse tekitada usk, et asjad on võimalikud. Uuringud tõestavad samal ajal, et 71 protsenti ülemaailmsest loovtööstusest tunneb muret, et valdkond avaldab keskkonnale ja loodusele negatiivset mõju. Samal ajal ütleb 91 protsenti inimestest, et nad tunnevad tööst paremat emotsiooni, kui tööandja tegeleb kliima ja keskkonna aitamisega.

Kuna suurte ideede realiseerumine on paljuski kinni usus, pidas hoogsa motivatsioonikõne maha Unileveri esindaja Aline Santos. Viimase paari aasta jooksul on Santos kerkinud üheks silmapaistvamaks turundusinimeseks, kes võtab ette suuri ja vajalikke projekte. Cannes’is keskendus ta initsiatiivile, mil nimeks #unstereotype. Mõtteviis, mis suunab reklaami- ja turundusmaailma stereotüüpide murdmise poole. Aastal 2017 oli algatusega liitunud 24 partnerit, nüüd on arv 230. Santose sõnul tuleb praegu iga päev liikmeid juurde. 

tf16273 07bd333c 0a1a 4c46 b256 6cdfe1899996
Aline Santos. (Photo by Tristan Fewings/Getty Images for Cannes Lions)

Ad Net Zero tuli eile välja vägevate nimede ja suure mõttega. Täpsemaid samme Cannes’is vähemalt laval ei lahatud. Küll aga saavad kõik huvilised liikumisega tutvuda Ad Net Zero kodulehe vahendusel. Ühenduslüliks projekti ja eestlaste vahel võiks olla World Federation of Advertisers ehk WFA, mille liikmete hulka kuulub ka TULI. 

img 20220621 145927
Ad Net Zero asutajad. Foto: Kaarel Täll

Kaarel Täll, Cannes

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt