20.06.2022

Algas loovusfestival Cannes Lions! Esinevad teiste seas Volodõmõr Zelenskõi, Ryan Reynolds ja Paris Hilton

Täna algas järjekordne loovusfestival Cannes Lions, mis toob kokku valdkonna tipptegijad kõikjalt maailmast. Igal aastal koguneb Vahemere äärsesse linna umbes 15 000 delegaati 90 riigist. Kuulatakse ettekandeid, vahetatakse mõtteid ning jagatakse auhindu ehk lõvisid. 

Lionsi ajalugu ulatub aastasse 1954, mil toimus esimene reklaamidele suunatud loovusfestival, mis sai inspiratsiooni legendaarsest Cannes’i filmifestivalist. Küll aga ei toimunud esimene reklaamipidu Cannes’is, vaid hoopis Veneetsias. Pikalt pendeldaski festival kahe linna vahel, kuni viimaks 1984. aastal jäädavalt Cannes’i kolis. 

Tänavune esinejate nimekiri on taaskord muljetavaldav. Mõned näited: Tiffany Rolfe, Liz Taylor, Nadja Bellan-White, Paris Hilton, Sir Patrick Stewart, Garri Kasparov, Julia Goldin, Ryan Roslansky, Bob Lord, Issa Rae, Naomi Campbell, Ryan Reynolds, Zach LaVine, Tom Morton jne. Teiste seas räägib sõjaaegsest loovusest ka Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi. 

Tänasest reedeni toimuvad igal õhtul auhinnagalad, kus sisuliselt jagatakse oma valdkonna maailmameistritiitleid. Kui vaadata ajalugu, siis võib kõige säravamaks tööks hinnata 2013. aastal koguni viis Grand Prix’id koju viinud McCann Australia kampaaniat „Dumb Ways to Die“. 

Eestilgi on Cannes Lionsiga oma ajalugu. Aasta oli 1988, kui pronkslõvi noppis Olav Osolini ja Priit Pärna klipp „Lahkudes kustuta valgus“. See jäigi Nõukogude Liidu ainsaks Cannes’i lõviks. 

Kaarel Täll, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt