26.09.2023

Bigbank hakkab Eestis meediareklaami ostma otselepingutega

Bigbank grupi turunduse ja kliendikogemuse valdkonna juhi Roger Niitmäe sõnul hakkab Bigbank Eestis ostma kogu traditsioonilist meediareklaami otse, mitte enam läbi meediaagentuuri. 

Bigbank. Foto: Erakogu

Roger Niitmäe sõnul on esimesed sammud uue meediaostumudeliga juba tehtud. „Tänavu augustis sõlmisime 2024. aasta lõpuni kehtiva koostöölepingu Delfi Meediaga. Esimene koostöökuu – september – osutus väga edukaks ja tulemused ületasid mõneti isegi ootusi. Meedia planeerimise protsess Delfiga oli väga efektiivne ning panka laekunud laenutaotluste arv tõusis võrreldes kuu varasema perioodiga 20%,“ märkis ta.

Niitmäe sõnul tunneb tänavu 31. tegutsemisaastat tähistanud Bigbank oma kliente, nende eelistusi ja käitumist väga hästi. „Oma teenuseid ainult veebis pakkuva ehk täisdigitaalse pangana saame operatiivselt ära kasutada majasiseselt arendatava pangandustarkvara võimalusi. Turundusotsuste tegemiseks vajalik andmestik ja analüütika on meil majas sees olemas ning vahelüli välja jättes ning meediamajadega otsekontaktis olles sihime olulist efektiivsuse kasvu,“ selgitas ta.

Bigbanki aastane turunduseelarve on suurusjärgus kaks miljonit eurot. Läbi aastate on Bigbank teinud koostööd mitmete suuremate Eesti meediaagentuuridega, näiteks Carati, Idea Havas’i ja Intense’iga. „Bigbank on Nasdaq Balti börsil noteeritud võlakirjadega avalik ettevõtte ja meil on selge plaan kasvatada oma tegevusmahte. Lähiaastatel plaanime Eesti turul laiendada tegevust laenu- ja deposiiditoodete pakkumiselt ka igapäevapangandusele. See tähendab senise aktiivse turundus- ja kommunikatsioonitegevuse jätkamist ning kõigi uute, innovatiivsete võimaluste otsimist ja ära kasutamist,“ märkis Niitmäe. 

Bigbank AS on Eesti kapitalil põhinev era- ja äriklientide laenudele ja hoiustele keskendunud pank, millel on lisaks tegevusele Eestis filiaalid Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Bulgaarias ning mis pakub piiriülese teenusena oma tooteid ka Austrias, Saksamaal ja Hollandis. Bigbanki bilansimaht on ligi 2 miljardit eurot.

Autor: Roger Niitmäe, Bigbank
Toimetas: Kärt Tomp, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt