27.11.2023

TUBLI TÖÖ! Eesti üritusturundusagentuurid naasevad mainekalt konkursilt mitme auhinnaga

Eesti agentuurid võitsid üritusturundajate suurimalt ja tuntuimalt võistluselt BEA World Festivalilt kolm auhinda. Möödunud nädalal Itaalias toimunud pidulikult galalt naaseb Milestone Events ühe kullaga, Jolos kahe pronksiga.

Jolose loovtiimi juht ja loovjuht Melissa Mühlberg ning Milestone'i juht Maris Altsoo. Foto: Erakogu

Milestone Eventsile tõi võidu Yolo Groupile korraldatud üritus Sinal Wave, mis oli nomineeritud kahes kategoorias (B2I Event ehk Best Internal Communication Event ja Convention). Neis esimeses tunnistati töö kõige paremaks! 

“Emotsioonid on ülevad,” kommenteeris Milestone’i juht Maris Altsoo. “Esikoht festivali ühest peakategooriast, mille žüriis olid valdkonna tipptegijad, annab taaskord kinnitust sellele, et Eestis tehakse maailmatasemel üritusi.”
405268412 866843505140497 7495538975294763015 n e1701074576604
Maris Altsoo kuldse autasuga. Foto: Milestone Events Facebook

Jolose saak oli samuti tubli ehk kaks pronksi. Üks neist ürituse Bolt 10 eest kategoorias Convention ning teine pärjatud projekt oli Wise Mission Days 23 Sustainable Event’i kategoorias.

Milestone’i võidutöö

Ürituse eesmärk oli edasi anda liigutav, kunstiline ning lugu jutustav sõnum, et kaasata ja inspireerida ettevõtte töötajaid emotsionaalselt kõlaval viisil pärast niivõrd väljakutseterohket aastat nagu seda oli 2022.
Inimestele sooviti meelde tuletada, et kõik saab alguse eimillestki ning et mitte ükski saavutus ei tule iseenesestmõistetavalt. Kogu elu on justkui nagu sinusoid, mille laineline joon on täis madalaid, aga ka väga kõrgeid momente, ja et üks ei saa kunagi eksisteerida teiseta.

Loe tööst pikemalt Kuldmunale esitatud ankeedist.

yologala001

Bolt 10

  • Bolt 10 eesmärk oli tähistada ettevõtte suurimaid saavutusi viimase kümne aasta jooksul ning tuua kõik kokku, et innustada meeskonda veelgi kõrgemale püüdlema. Projekti loovus pärines kontseptsioonist “10/10” ehk seosest Bolti kümnenda sünnipäeva ja nende pühendumuse vahel pakkuda oma valdkonnas tipptaset.  Kahepäevase sündmuse raames oli põhielementideks neli programmisegmenti.
06072023 120709 photosilvergutmann 8856 0002 copy
Foto: Silver Gutmann

Esimene päev algas konverentsiga ning õhtul tähistati Bolti kümnendat eduaastat, paigutades end möödunud kümnendite legendaarsete ettevõtete kõrvale. Töötajad said läbi Decade Experience’i kogeda erinevaid legendaarseid kaubamärke. Teisel päeval avaldati Bolti töötajatele tänu meeskonnategevustega ning suurejoonelise sünnipäeva tähistamisega.

Vaata case study

Wise Mission Days 23

Wise’i iga-aastasel kokkutulekul kogunes Tallinnasse enam kui 2500 osalejat. Kahe päeva jooksul osalesid nad konverentsil, teambuilding tegevustes ning õhtustel koosviibimistel ja pidustustel.

Selles projektis käisid loovus ja jätkusuutlikkus käsikäes. Kõik lahendused tõstsid esikohale jätkusuutlikkuse, pakkudes samaaegselt ainulaadset ja meelelahutuslikku ürituskogemust. Jolose eesmärk oli mõõta iga ürituse aspekt, et nad saaksid tootmist planeerida andmetel, mitte eeldustel.

09jun2023 220049 mmp8583 shotby marekmetslaid copy 2
Foto: Marek Metslaid

Ürituse eesmärgiks oli jalajälje minimeerimine ning koostööpartnerite motiveerimine. Koostöös keskkonnaekspertidega arendati mudel ja tööriist transpordi, materjalide, jookide ja kõigi kasutatavate toiduainete süsiniku jalajälje mõõtmiseks. Andmed koguti personalilt küsitluste ning ürituse osalejate NFC-käevõrude kaudu. Kokku tehti üle 10 000 üksikobjekti CO2 arvutuse.

Kasutades andmeid, viidi läbi põhjalik analüüs tulevaste toidu- ja joogivalikute ning ürituste asukohtade määramiseks. Säästlike tegevuste tulemusena saavutatud süsinikuemissiooni kokkuhoid oli 27 240 kg CO2 ekv.

Vaata case study

Autor: Siim Kera, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt