20.04.2022

Baltimaade suurim Workland tuleb Fahle Parki

Koostöötamiskeskuste võrgustik Workland avab sel aastal kolm uut keskust. Neist suurim avatakse juba sügisel äri-ja elukinnisvara arenduses Fahle Pargis. Lisaks avatakse uued keskused Riias ja Vilniuses.

Worklandi asutaja ja juhatuse esimehe Indrek Hääle sõnul näitab nõudlus koostöötamiskeskuste ja täisteenusbüroode järele pidevat kasvutrendi. „Kui aasta-pooleteise eest eeldati, et kodust töötamine muutub normiks, siis täna näeme, et mugavad keskendumist soosivad kontoripinnad on jätkuvalt väga kõrgelt hinnatud. Oluliseks faktoriks on muutunud paindlikkus – seda nii ettevõtja kui ka meeskonnaliikme seisukohast,“ lisab Hääl, kelle sõnul on keskustes kõige populaarsemad 2-10 kohalised privaatkontorid. 

Fahle Pargi Worklandis töötamine võimaldab osa saada laiemast Fahle Pargi kogukonnaelust ja nautida erilise linnaruumi eeliseid. „Näiteks on siin aastaringselt soe troopilise haljastusega eksootiline galeriitänav, mille kohvikud ja restoranid on toredaks kohtumispaigaks Fahles töötajatele. Kogu Fahle Pargi kõrge ehituskvaliteet ja mitmekihiline huvitav ajalooline linnaruum on piirkonna kiiresti ellu äratanud. Siia on tekkinud tugev IT-ettevõtete kogukond, kuhu kuuluvad näiteks Finestmedia, Talgen Cybersecurity, Betsson. Samuti asuvad siin meediaettevõtted Postimees ja DuoMedia, aga ka Apollo Grupp, Miele, Töötukassa Karjäärikeskus jt. Worklandi tulek pakub ka siinsetele üürnikele võimalust ruume ajutiselt juurde võtta, ka tunni või päeva põhiselt suuremaid nõupidamisruume rentida,“ rääkis Fahle Pargi üks osanikest Sven Mihailov.

Hääle sõnul otsivad ettevõtted oma meeskondadele innovaatilisi, töötajate vajadustega arvestavaid, funktsionaalseid, inspireerivaid ja mugavat töötegemist võimaldavaid kontoripindu. „Aina enam eelistatakse paindlikke hübriidtöö lahendusi. Töötajad soovivad kui mitte igapäevaselt, siis mõnel päeval nädalas kontoris tööd teha ja suhelda võimalusel kolleegidega pidevate videokoosolekute asemel silmast-silma,” lisab Hääl. 

Worklandi liikmeskonna seas läbi viidud uuringu tulemuste järgi eelistavad ligi 40% vastanutest ainult ühel või kahel päeval nädalas kaugtööd teha ja seda kõigis Balti riikides. Kõige kontoritöö lembesem riik on aga Leedu, kus eelistab lausa neljandik vastanutest teha kontoris tööd viiel päeval nädalas.

Kuigi peamiselt rendivad Worklandis töökohti alla kümne inimesega ettevõtted, laekub Hääle sõnul üha enam päringud suuremate tiimidega ettevõtetelt ja rahvusvaheliste suurkorporatsioonide kohalikelt harudelt, suurimaks asukaks Worklandis olnud 100-liikmeline tiim. „Sellist järjekorda paindliku täisteenuskontori vajadustele, kui viimasel aastal, pole me varem näinud. Worklandis saab ettevõte paindlikult suurendada või vähendada töökohtade arvu vastavalt reaalsele vajadusele ja äri kasvutempole, ning valida endale sobiva lepingu perioodi,“ sõnab Hääl.  

Workland toetab Kuldmuna 2022 toimumist. Loe rohkem loovusfestivali kohta: kuldmuna.ee.

Autor: Marju Sokman, Workland

Toimetas: Kärt Tomp, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt