06.08.2020

Andres Vaher liitus kommunikatsioonibürooga Dalton

Kauaaegne spordiajakirjanik Andres Vaher asus konsultandina tööle kommunikatsioonibüroos Dalton, mis pärjati mullu Kuldmunal Aasta Suhtekorraldusagentuuri tiitliga.

Andres Vaher

„27 aastat on ühe vao ajamiseks hoomamatult ja kirjeldamatult pikk aeg. Need peaaegu kolm kümnendit, mil sõnad sport ja ajakirjandus katkematult mu päevi täitsid, jätsid minusse igaveseks kustumatu jälje. Täpselt samamoodi ammutasin erinevates rollides ja meediamajades hindamatu kogemustepagasi, mille nüüd uude ametisse kaasa võtan,” selgitas Andres Vaher kannapööret. 

Juba keskkoolipoisina Päevalehe sporditoimetusse tööle asunud Vaher jõudis hiljem reporteri ja toimetajana tegutseda ka Õhtulehes, Sporditähes, Delfis/Eesti Päevalehes ja Postimehes. Seejuures täitis ta Õhtulehes terve kümnendi ja Delfis/Eesti Päevalahes neli aastat osakonna juhataja kohuseid. Samuti on Vaher kaasautorina osalenud suve- ja taliolümpiaraamatute ilmumise juures. Aastatel 2008-2018 kuulus ta Eesti Spordiajakirjanike Seltsi juhatusse. Jätkuvalt juhib Vaher Kuku raadios jalgpallisaadet „Vutikohus”. 

„Palju on räägitud, et meedia ja kommunikatsioon asuvad rindejoonte eri pooltel. Näinud neist esimest pikalt seest- ja teist väljastpoolt, julgen arvata, et ajas on need piirid hägustunud. Päris kindlasti pole enam tegemist vaenlastega, vaid selgelt partneritega. Seepärast olengi veendunud, et suudan ammutatud laia teadmiste- ja kogemustepagasit uues sektoris edukalt rakendada,” põhjendas Vaher ning tõi Daltoni eelistamise peapõhjustena välja agentuuri uuendusmeelsuse, julguse ja loovuse. 

„Andrese liitumine on loogiline jätk meie kasvustrateegias, et tugevdada oma meeskonda inimesega, kes tuleb ajakirjandusest. Alles kevadel täienesime jõuliselt digi- ja sotsiaalmeedia valdkonnas, mis on end tänaseks igati õigustanud. Andrese suur väärtus on tema varasem ajakirjanduslik taust, väga lai silmaring ja tugev soov end uues valdkonnas tõestada,“ sõnas Daltoni tegevjuht Ivo Kallasmaa. 


Dalton on 2013. aastal loodud kommunikatsiooniagentuur, mis on teeninud nii Kuldmune kui ka mitmeid tunnustusi väljaspoolt Eestit. Daltoni tööde hulka kuuluvad paljud edukad rahvusvahelised ja kodumaised projektid ning agentuur pälvis 2019. aasta Kuldmuna konkursil ka aasta PR-agentuuri tiitli. Dalton on Turundajate Liidu liige.

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt