30.11.2022

INTERVJUU | Andreas Kaju META ja Rud Pederseni ühinemisest: saame uueks arenguetapiks energiat ja inspiratsiooni

Eile sai avalikuks, et Euroopa suurim avalike suhete ja kommunikatsiooniettevõte Rud Pedersen Group omandas osaluse Meta Advisory Group’is (META). Tehingu käigus ühinesid hinnatud PR-agentuur META ning Rud Pedersen Eesti. META kaasasutaja ning ühinenud ettevõtte juhtivpartner Andreas Kaju avas põgusas intervjuus tehingu tausta.

Andreas Kaju. Foto: Erakogu

Palju õnne, Andreas! Kuidas eilne ja tänane möödunud on?

Eilne ja tänane on rahulikud olnud. Sel kõigel on pikk eellugu, oleme juba aasta aega dialoogis olnud. Eelmine nädal saime kokkulepped sõlmitud ning pärast seda on olnud võimalik ühist elu planeerida.

Kas hinges on rahulolu või tunned, et nüüd suur töö alles algab?

Pigem alles algab. Minu jaoks oli väga tähtis leida vajalik energia ja ideed, et ettevõtte arengus saaks avada uue etapi. Suur osa sellest dialoogist ei olnud mitte tingimuste kokkuleppimine, vaid pigem inspiratsiooni otsimine, kuidas teha Eestis, Baltikumis, Läänemere ümbruses ja Lääne-Euroopas senisest rohkem huvitavamaid, kvaliteetsemaid ning ägedamaid projekte. Seda nii kommunikatsiooni kui ka valitsussuhete alal. Inspiratsiooni leidmine oligi võtmekoht, mis aitas muudes asjades kokkuleppele jõuda. 

unnamed 5
Täna külastas META kontorit Rud Pederseni grupi president Morten Rud Pedersen. Pildil vasakult: juhtivpartner Andreas Kaju, valitsussuhete tiimijuht Kairi Uustulnd, grupi president Morten Rud Pedersen, turunduskommunikatsiooni tiimijuht Ann Hiiemaa, maine- ja ärikommunikatsiooni tiimijuht Rainer Laurits. Foto: META

Ütlesid LinkedInis, et üks põhjus liitumiseks oli see, et on vähenenud julgus suuremalt mõelda. Rud Pedersen aitab seda taas teha?

Jah. Nad on meist juba täna mitukümmend korda suuremad, kuigi on ainult kuus aastat vanemad. Nende viimaste aastate kasvunumbrid on muljetavaldavad. Olen kohtunud Rud Pederseni erinevate kontorite juhtivpartneritega, nad on kõik silmapaistvad indiviidid, kellel on suurepärased varasemad tulemused, töövõime ja ideed. 

Iga inimene, kes end teostab, vajab, et tema ümber oleks inimesed, kellelt oleks midagi õppida. See on üks võtmekohti, seda ükskõik, mis töökoha või inimese arengu planeerimises. 

See on coaching’u ja mentorluse juures paradoks, et piltlikult öeldes pole sul mõtet saata just tööturule sisenenud inimest kohtuma Microsofti juhiga. Üksteiselt õppimine töötab kõige paremini, kui oled kogukonnas inimestega, kes on sinuga võrdsed, kuid läbinud samu etappe veidikese aja eest. 

Minu ja tiimijuhtide jaoks oli väga tähtis, et me ei rahulduks olemasolevaga. Kui oled ühel aastal künka otsa roninud, võib tekkida tunne, et mis nüüd enam teha… Ma ei mõtle seda kuidagi ülbelt, aga lihtne on stagneeruda. Seest kaob janu, isu ja energia. Neid on vaja uuesti leida, eriti nõustamisettevõttes. 

Kui palju META Igapäevaelu muutub?

Tehnilises vaates ilmselt vähe, kolime Rud Pedersen Eesti tiimiga kokku. Selliste asjade õnnestumise eeldus on, et sa teed seda viisil, mis inimesi ei sega, vaid pigem annab midagi juurde. See on ka meie plaan – mitte segada ja häirida, vaid leida lisanduvast pädevusest ja sünergiast uusi viise ja võimalusi õppimiseks. 

Mul on sisemine kindlus, et META ja Rud Pederseni kultuur, väärtused ja vaade sellele, kuidas ettevõtted peaks end arendama ja milline on töökeskkond, klapivad. Ses osas olen muretu. 

Autor: Siim Kera

META Advisory on TULI liige. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 101 liiget.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt