09.01.2023

Algab kandidaatide esitamine Aasta Konverentsitegu 2022 konkursile

Eesti Konverentsibüroo kuulutab taas välja traditsioonilise Aasta Konverentsiteo valimise, et tunnustada 2022. aastal Eestis toimunud rahvusvahelisi konverentse ning korporatiivsündmusi ja leidlikke konverentsilahendusi. Aasta Konverentsitegu auhinna konkursil võivad osaleda 2022. aastal Eestis toimunud hästi õnnestunud rahvusvahelised konverentsid, millel osales vähemalt 100 delegaati ja vähemalt 40% osalejatest olid välismaalt.

Aasta Konverentsitegu 2022.

Kokku saab konkursil kandiaate üles seada 5 kategoorias:

  • Aasta Konverentsitegu +300 – üle 300 osalejaga rahvusvaheline konverents.
  • Aasta Konverentsitegu -300 – 100 kuni 300 osalejaga rahvusvaheline konverents.
  • Aasta Korporatiivsündmus – mitmepäevane Eestis kohapeal toimunud rahvusvaheline korporatiivsündmus, millest võttis osa vähemalt 300 osalejat.
  • Innovatiivne Konverentsilahendus – uudne või eriline lahendus, mida konverentsi korraldamisel on kasutatud. Näiteks innovatiivsed tehnoloogiad, erilised konverentside toimumiskohad või formaadid, unikaalsed vaba aja programmid või muud uuenduslikud, loovad ja leidlikud lahendused.
  • Edukas taotleja – organisatsioon või isik, kes on eelneva aasta jooksul võitnud Eestisse vähemalt 100 osavõtjaga rahvusvahelise konverentsi korraldamise õiguse.

Kandidaate võivad esitada kõik Eesti Konverentsibüroo liikmed ja Eesti Konverentsisaadiku programmis osalejad.

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 18. jaanuar 2023. Kandidaate saab esitada, kui täita elektrooniline ankeet. Mitme kandidaadi esitamise soovi korral tuleb täita eraldi ankeedid.

Eesti Konverentsibüroo tegevjuhi Kadri Karu sõnul on rahvusvaheliste konverentside võõrustamine Eestis meie teadusvaldkondade ja erialade jaoks ääretult tähtsaks arengut toetavaks tööriistaks: “Sellistel sündmustel sõlmitakse Eestile olulisi äri- ja teaduskontakte ning Eesti on rahvusvaheliselt nähtav eri valdkondade kompetentsikeskusena.

Samuti toovad konverentsid olulist majanduslikku kasu Eestile, andes tööd nii Eesti turismisektorile kui paljudele teistele teenusepakkujatele. Konkursiga soovime tunnustada organisatsioone ja isikuid, tänu kellele on erinevad olulised rahvusvahelised tippsündmused Eestis möödunud aastal aset leidnud.”

Aasta Konverentsitegu 2022 konkursi võitjad kuulutatakse välja 21. veebruaril Tallinnas PROTO Avastuskeskuses toimuval pidulikul vastuvõtul. Konkursi žüriisse kuuluvad kõik MTÜ Eesti Konverentsibüroo liikmed.

Aasta Konverentsitegu auhinda antakse välja alates 2011. aastast. Konkurssi ei toimunud aastatel 2021 ja 2022 pandeemia tõttu. Varasemate võitjatega saab tutvuda siin.

MTÜ Eesti Konverentsibüroo on liikmepõhine konverentsiturismi katusorganisatsioon, mille tegevuseks on Eesti kui konverentsimaa rahvusvahelise maine kujundamine ja tuntuse tõstmine ning Eestis toimuvate rahvusvaheliste konverentside arvu suurendamine. Eesti Konverentsibüroo esindab konverentside korraldamisega seotud ettevõtteid ning riiki ja omavalitsusi ja teeb tihedat koostööd Eesti tutvustamiseks EASi ja KredExi ühendasutuse turismiosakonnaga. 

Autor: Riine Tiigi, Eesti Konverentsibüroo
Toimetas: Kärt Tomp, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt