26.05.2021

27. mail toimuva foorumi fookuses on Lõuna-Eesti elamused ja lood

Kuidas lugusid jutustades külastajaid sündmusele kutsuda? Eesti kultuurikorraldajad õpivad Euroopa kultuuripealinna eestvedamisel lugude jutustamise kaudu enda turundamist 27. mail kell 14.00.–17.00, mil toimub Kultuurikompassi foorum “Kuidas rääkida oma lugu?“.

Kultuurikompassi peakorraldaja Heigo Teder kommenteerib: ”Eduka sündmuse loomisel ja elluviimisel on selge sõnumi ja publikut köitva info jagamine vajalik oskus. See, et me ise teame, kuivõrd head sündmust me parasjagu loome, on väga hea. Kuid sellest veelgi parem on, et seda teaksid ka kõik teised!” Teder lisab: “Meil on väga hea meel, et lugude jutustamise tõelised meistrid avavad oma teadmiste laekad hiliskevadisel Kultuurikompassil ning jagavad veebi vahendusel oma kogemusi  huvilistega. Vaid üheskoos oma lugusid jagades saame ennast, oma korraldatavaid sündmusi ja Lõuna-Eesti kogukonda Euroopa kultuurikaardil veelgi nähtavamaks muuta.”

Lugude jutustamine (storytelling) on üks mõjusamaid viise, mille abil kütkestavaid emotsioone luues külalisi ja publikut ennast kuulama panna. Lood tekitavad emotsioone ja viimased mõjutavad inimesi, kes mõistavad tänu intrigeerivatele lugudele paremini sündmust, programmi või organisatsiooni olemust.

Arutelu juht ja Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator Annela Laaneots täiendab: “Haaratud kuulajad mõistavad tänu lugudele meie väärtushinnanguid ja lasevad end sündmusel, teenusel ja mõtteviisil kaasa haarata.”

Fookuses on Lõuna-Eesti elamused ja lood, mis asetatakse nii Eesti kui rahvusvahelisse konteksti. Foorum läheb eetrisse Võru maakonnast, Suure Munamäe jalamil asuvast Suure Muna kohvikust. Arutelu juhid on Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator Annela Laaneots ja SA Võrumaa Arenduskeskuse kultuurispetsialist Kristi Vals. Kogemusi jagavad kultuuriminister Anneli Ott, Heili Klandorf-Järvsoo (EAS), Eda Veeroja (Mooska suitsusaunatalu), Siret Campbell (Drakadeemia), Margus Timmo (Setomaa Liit), Edina Csüllög (FUFF), Aigi Young ja Kadri Moppel (KYLAS).

Sündmus kantakse üle Võru maakonnast aadressil www.tartu2024.ee. Üritus on eesti keeles.

Registreerimine.

Toimetas: Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt