Videopäevik: eestlased Cannes Lionsil (osa II)
Rauno Kutti (Creative Union), Urmas Villmann (Kontuur Leo Burnett) ja Melissa Tuuling (Taevas Ogilvy) teevad kokkuvõtte maailma suurima loovusfestivali Cannes Lions teisest päevast, 18. juunist 2019. Põhiteemaks brand purpose ehk see, et ajaga kaasas käival brändil on kõrgem missioon. Kommenteerib ka Cannes’i Eesti esindaja Marika Jahilo.
Fotol: Creative Unioni juhatuse esimees Rauno Kutti Cannes Lionsil
Me elame ajal, mil ühiskonnad lõhenevad ja uudiseid ei saa usaldada. Kuidas see turundust ja reklaami puudutab? Bränd peab olema hektilises maailmas usaldusväärne ja tõstatama ühiskondlikult tähtsaid teemasid, võtma seisukoha. Nende brändide jaoks, kes seda suudavad ja oskavad, on tegelikult head ajad.
“On selge, et reklaamitööstus on jäädavalt muutunud. Kui 10 tagasi dikteerisid kommunikatsiooni brändid, siis täna teevad seda kodanikud, tarbijad, kliendid – kasutades sotsiaalmeediat, foorumeid ja otsingumootoreid. Möödas on ajad, mil reklaam tungib tuppa nagu kutsumata külaline. Praegu koputab ta uksele ja ootab, kui sisse kutsutakse, võtab kingad jalast ning on igatpidi viisakas külaline. Nii sõnastas uuenenud olukorda GSK EMEA juht Tamara Rogers. Kahe esimese festivalipäeva märksõnadeks on autentsus, alandlikkus ja ausus. Saabunud on kõrgema missiooniga turunduse ajastu. Lisaks on kogu festival keskkonnasõbralikum kui kunagi varem – minimaalselt trükiseid, riidest jätkusuutlik kott, vesi on tetrapakendis, T-särki ei ole, topsid ja kõrred on papist,” muljetas ERRi turundus- ja müügiosakonna juhataja, aastaid Cannes Lionsit Eestis esindanud Marika Jahilo.
“Sotsiaalmeedia olemasolu tõttu ei saa inimesi lollitada. Kui sa ei ole brändina ehe, siis ei ole sul igapäevaselt ka hinge ega sisu,” lisas Rauno Kutti.
Rauno Kutti näitab, mis maailma suurimal Cannes Lionsil lisaks seminaridele ja auhinnagaladele veel toimub:
Silja Oja, Turundajate Liit