Kõik uudised

Leiburi müügi- ja turundusdirektoriks sai Anne Tääkre

Alates sellest nädalast juhib Leiburi turundust ja müüki Anne Tääkre, kellel on 25 aastat kogemust turundusvaldkonnas. 9 eelnevat aastat juhtis Anne maiustuste ja snäkkide ehk Kalevi turundust Orkla Eestis.

Kommenteerib Leiburi müügi- ja turundusdirektor Anne Tääkre (fotol).

Lahkusid hiljuti Orklast ja juhid nüüd Leiburi turundust ja müüki. Miks otsustasid selle töö vastu võtta? 

Ma ei võtnud seda tööd lihtsalt vastu, vaid osalesin ikka konkursil ja mul on väga hea meel, et osutusin valituks.  

Konkursil osalemise põhjuseid oli üsna mitu: 

  • Kogu minu senine karjäär on olnud seotud toiduainetööstuse erinevate valdkondadega. Usun, et olen kogunud korraliku kogemuste pagasi, aga samas on avastamisrõõmu ikka ja jälle ning rutiini sattumist karta pole. Igal juhul on see valdkond, millega tegelemine mulle jätkuvat naudingut pakub. 
  • Leib ja pagaritooted on mulle tarbijana väga südamelähedased. Selle toodetesegmendi kuvandil on kaks vastandlikku poolt: traditsiooniline ja uuenduslik – mõlemad on väga olulised!
  • Leibur on minu jaoks alati olnud positiivse auraga ettevõte: tervislikud ja uuenduslikud tooted, aga samas ka hästi hoitud ajatud brändid, vastutustundlikkus ja jätkusuutlikkus. 

Millised on suurimad eesseisvad väljakutsed? 

Suurim väljakutse on minu jaoks kindlasti müügi juhtimine, sest seal on minu kogemused lühiajalisemad. Kui turundusega olen tegelenud 25 aastat, siis otsese müügijuhtimise kogemust on ainult 5 aastat. Küllap on aga suurem osa turundajaid müüki kõrvalt toetanud ja müügimeeskonda „õpetanud“, seega on mul nüüd suurepärane võimalus näidata, et saan sellega hakkama. 

Kes Su tiimi kuuluvad?

Tiim on väga väike, aga see-eest koosneb kogenud oma ala professionaalidest. Otseselt turundusega tegeleb lisaks mulle Leiburis veel tootejuht Illi Pikk, kelle kogemus valdkonnas on igati minu omaga võrreldav. 

Millised agentuurid Leiburil turundust teha aitavad? 

Loovagentuuridena on Leibur viimasel ajal kasutanud Newtonit ja Ad Angelsit. Pakendeid kujundab KOOR, meediat planeerib CMSPHD. On ka teisi koostööpartnereid. Hetkel kindlasti agentuuride vahetamisele ei mõtle. 

Leiburi tegevjuht Asso Lankots: 

„Mul on väga hea meel, et Anne otsustas Leiburi turunduse ja müügi juhtimise enda peale võtta. Konkurss sellele ametikohale oli väga tihe ning kandidaatide üldine tase meeldivalt kõrge. Annel on lai koostöövõrgustik ning tippjuhtimise kogemus Eesti tuntuimatest toidutööstuse ettevõtetest. Soovin talle palju edu!“ 

Turundajate vangerdus 

Kui Anne Tääkre suvel Orklast lahkus, sai Orkla turundusdirektoriks Annika Oja, kes varasemalt oli üle seitsme aasta töötanud Leiburis, algul turundusjuhi ja siis kommertsdirektorina. Nüüd on Anne liikunud Leiburisse, et asuda Eesti juhtiva ja vanima pagaritööstuse turundust ning müüki vedama.

Silja Oja, TULI
Liitu uudiskirjaga