Making Sense

09. november 2023

Meie visioon ja mõte on üheskoos tõsta oma valdkonna taset ning just selle eesmärgiga kutsusimegi ellu Making Sense’i. Konverents toob kokku oma ala tipptegijad erinevatest Euroopa ja maailma paikadest. Nii agentuuridest kui ka kõnekatest brändidest.

Tänavune Making Sense võtab oma fookusesse taaskord efektiivsuse – jätkame käsikäes konkursiga TULImust. Laval esitlused efektiivsusest andmete kasutamise, jätkusuutlikkuse ja loovuse võtmes. Rahvusvahelised esinejaid tulevad nii kõnekatest brändidest kui tipp-agentuuridest – sest just agentuuride ja klientide ühine pingutus viib valdkonna järgmisele tasemele! Making Sense toimub hubases Erinevate Tubade Klubis, Telliskivi loomelinnaku südames.

TULI liikmetele kehtib soodustus ning saabujaid kostitame rikkaliku lõuna ja kohvipausidega. Põnevaid esinejaid jagub tundideks ning kindlasti leiab aega  omavahel suhtlemiseks ning muljete vahetamiseks. Selleaastane Making Sense’i päev lõppeb teist korda toimuva TULImusta konkursi auhindamisega. 

AJAKAVA

 • 9.30 Saabumine, hommikukohv
 • 10.00-10.45 Sir John Hegarty – Founder, Creative at Bartle Bogle Hegarty (BBH), The Garage Soho and The Business of Creativity
  Teema: “Creativity: The Oxygen for Growth” + vabas vormis vestlus loovusest

Johni esitlus keskendub kolmele punktile. Ta räägib, kuidas loovus on iga ettevõtte jaoks fundamentaalne, kuid sellest hoolimata on see – eriti just turunduses – kriisis. Samuti arutab John, kuidas me peaks loovuse rolli ettevõtetes ning mujal ümber mõtestama. Esitluse järel vestleb temaga moderaator Hede Kerstin Luik. 

 • 10.45-11.10 Johan Johansson – Senior strategist at Carat, Dentsu
  Teema: “Synergy of Data and Creativity in Marketing”

Saa teada, miks andmed vajavad loovust ning vastupidi: miks loovus vajab oma efektiivsuse tõestamiseks andmeid. Johan võtab esitluses luubi alla päriselu näited ning jagab nelja õppetundi, kuidas eristuvad väga head turundusosakonnad andmete ja loovuse kombineerimisel lihtsalt headest.

 • 11.10-11.45 Jane Oblikas – Founder of design agency Design Minds and design thinking coach
  Teema: “Marketing That Matters”

Turunduse suurim ülesanne on lõpetada praegune tarbimispidu. Vaatame erinevaid võimalusi, kuidas seda teha. Kolm põhilist jutupunkti on: turundus ringmajanduse kontekstis; millest tekib turunduse süsiniku jalajälg; jätkusuutliku turunduse strateegia, mis toetab ettevõtte ringsuse ambitsiooni.

 • 11.45-12.00 Paus
 • 12.00-12.30 Vytautas Ašeris – Director of Engineering at Vinted, Partnership professor at Vilnius University
  Teema: Can There Be Too Much Inclusion? 

Mitmekesisus ja kaasatus on olulised teemad, kuid samamoodi mängib meie elus tähtsat rolli huumor. Millal muutub huumor mittekaasavaks? Kas nali saab olla mittesolvav? Vytautas toob radikaalseid ja mitte nii radikaalseid näiteid ning mõtiskleb, kuidas ettevõtted ja inimesed saavad maailma paremaks muuta. Seda nii, et ka huumor alles jääks. 

 • 12.30-13.00 Katia Nazarova – Business Partnerships Lead Baltics & Balkans at TikTok
  Teema: “How Gen Z Will Shape Commerce”

Z-generatsioon on rohkemat kui demograafiline rühm. Nad on mitme jätkusuutlikkuse küsimuse liikumapanevaks jõuks. Nende väärtuste ja ootuste mõistmine on ülioluline mitte ainult e-kaubanduse vaatevinklist, vaid kogu turunduse tuleviku mõistes. Nad kujundavad ümber kaubanduse dünaamikat ning on jätkusuutlikkuse püüdluste esirinnas. Ettekanne keskendubki sellele, kuidas Z-generatsioon kaubandust mõjutab.

 • 13.00-14.15 Lõuna
 • 14.15-14.40 Claire Taylor – Director of Analytics & Insight at EssenceMediacom
  Teema: “We Need to Talk About the Quality of Data”

Kõik janunevad aina rohkemate andmete järele, kuid selleks, et neist päriselt kasu saada, peame rääkima nende kvaliteedist ning sellest, kuidas neid kasutada. Claire jagab kaasahaaravas esitluses oma mõtteid andmepõhise turunduse väljakutsetest ja võimalustest. Saame teada, kui palju aega võtab hea andmeanalüüs aega ning kes peab olema protsessi kaasatud, et see kõik reaalset kasu tooks. 

 • 14.40-15.05 Anu Ubaud – Co-Founder at United Imaginations, ex-editor-in-chief of Helsinki Sanomat
  Teema: “There’s No Story Here”

Mida teha, et sinu ettevõtte jätkusuutlikkuse lugu jõuaks peavoolumeediasse? Kõige tõenäolisem vastus on, et see pole võimalik. Miks sellised teemad ajakirjandust ei huvita? Brändi- ja kommunikatsiooniagentuuri United Imaginations asutaja Anu Ubaud töötas varasemalt 15 aastat ajakirjaniku ning meediajuhina, olles ka Helsingi Sanomati peatoimetaja. Ta jagab näpunäiteid, kuidas luua lugusid, millest meedia huvitub.

 • 15.10-15.40 Paneel: Silver Vohu (SEB Panga turunduse ja kommunikatsiooni divisjoni juht), Tiivi Püvi (Eesti Energia turundusjuht), Urmas Lilleorg (Turundajate Liidu juhatuse liige) ning Nilay Rammul (brändistrateeg ja turunduse õppejõud).
  Teema: “Making Sense of Making Sense”

Paneelil arutatakse konverentsil kuuldu üle, asetatakse isiklikud põnevamad leiud Eesti konteksti ning tehakse kokkuvõtteid. 

LOE ROHKEM