16.04.2020

Üleöö agentuuride koostööna sündinud kontaktivaba stuudio pälvib tähelepanu ka väljaspool Eestit

Loovus liidab: märtsi keskpaigast on Royal Experience’i, Milttoni ja Eventechi koostööna Kultuurikatlasse püsti pandud kaugjuhitav kontaktivaba stuudio, mis võimaldab korraldada virtuaalseid kohtumisi, arutelusid, otseülekandeid ja isegi telesaateid. Seda kõike selliselt, et ükski osapool omavahel kokku ei puutu. Idee algataja, Royal Experience’i juhi Lehari Kausteli sõnul muudab lahenduse eriliseks erinevate ettevõtete ja oma ala ekspertide koostöö.

Ehkki esimene lahendus sündis konkreetsest vajadusest, siis on Kausteli sõnul ettevõtmisel olnud algusest peale suurem missioon tuua inimesed kokku ja otsida lahendusi, kuidas koroonakriisist välja saada. „Meie soov on algusest peale olnud teha midagi, mis inimesed kokku toob,“ räägib Lehari Kaustel ja lisab, et üleöö sündinud lahendus on praeguseks pälvinud tähelepanu ja huvi üle kogu Euroopa. Kogu lahendus sündis vähem kui ööpäevaga.

„Pärast esimest huvilist tegin kohe kõned Milttonisse ja Eventechi, et panna kokku tugev tuumiktiim,” räägib Kaustel. Milttoni tegevjuht Annika Arras tundis kohe, et tegemist on olulise ja vajaliku algatusega, mille potentsiaalist oli ka tal endal tol hetkel veel raske aru saada. “Ütlesin Leharile kohe, et oleme nõus ja liitusime meeskonnaga sisutoimetajatena,”
räägib ta koostöö sünnist. Koostööd olid kaks ettevõtet juba varemgi teinud.

Ühise tööna sündis esimene konverents. Tulemust ja kogemust jagati Miltton Grupi Soome ja Rootsi tiimidele ning Royal Experience’i Saksa päritolu strateegilisele partnerile Vok Damsile. Huvi lahenduse kasutamise vastu oli kohe suur.

“Kuna oleme Milttoni ja Vok Damsiga strateegilist müügitööd teinud koos juba mõnda aega, siis oli Saksamaa meie jaoks pärast Soomet järgmine loogiline samm,” selgitab Kaustel.

Kultuurikatlasse püstitatud stuudio on üks kahest omataolisest. Kausteli ja Arrase sõnul on see enamat kui vaid striim üle interneti. Tegemist on virtuaalsete kohtumistega, kus on moderaator, osalejad, elav publik. „Kõik on interaktiivne ja disainitud nii, et tunne oleks nagu füüsilisel kohtumisel,“ selgitab Kaustel.

Küsimusele, kas nõudlust sellise asja järele on, vastab Arras kinnitavalt. „Formaate, milleks sellist universaalset lahendust kasutada saab on väga erinevaid. Oleme Milttoni eestvedamisel praeguseks korraldanud stuudios pressikonverentse, kuhu saavad otsepildis liituda kuulama ja küsima ajakirjanikud, viinud läbi vestlusringe ning mõne nädala eest alustasime ka Telia Inspira kanalisse telesaate tootmist,“ toob ta näiteid.

Lahenduse taga seisab iga ülekandega ligi kümnepealine meeskond, kellest stuudios füüsiliselt kohal on vaid ürituse moderaator. Kogu ülejäänud tehniline meeskond teeb tööd üle Eesti oma kodudest. „See on nagu kaugtöö musternäide. Kuidas teha otsesaadet selliselt, et keegi kodunt lahkuma ei pea,“ räägib Kaustel ja lisab, et eriolukord on seadnud piirangud, millest ka neil kinni tuleb pidada.

Igal sündmusel on olemas režissöör, operaator ning valgus- ja helitehnikud. Eventechi juht Aleksander Kartul ütles, et sellisel kujul hübriidstuudio rajamine pani olukorda, kus viimase paari aastakümne kogemus taskust välja võtta tuli.

Sündmuste ja saadete sisulise ettevalmistamise eest hoolitseb Miltton, kes vajadusel aitab ka kommunikatsiooni ja turundusega. Royali meeskond veab kontseptsiooni tervikuna. Meeskonda lisandub veel hulk panustajaid, kes hoolitsevad selle eest, et kõik lahendused omavahel kokku jookseks ja tehniliselt asi sujuks.

Loo kirjutamise hetkeks on stuudiost ülekandeid eetrisse läinud enam kui 20. Huvi ja nõudlus lahenduse järele kasvab nii Eestist kui välismaalt. “Oleme Milttoni ja Royaliga hetkel läbi rääkimas mitmete Soome ja rahvusvaheliste organisatsioonidega ja ehk saame peatselt tuua juba konkreetseid näiteid, kuidas Eestist läheb eetrisse sündmus, kus publik ja osalised on tegelikult üle maailma laiali,” rääkis Arras.

Ehkki lahenduse meeskonda on panustanud üle kahekümne inimese, siis pole kõik tiimid omavahel veel kohtunud. Esimene näost-näkku kohtumine Milttoni, Royal Experience’i, Vok Damsi ja Eventechi tiimide vahel toimub sel neljapäeval. Ja seda ka ikka Kultuurikatla stuudio vahendusel.

Rohkem infot kontaktivaba
stuudio kohta leiab siit: Global Virtual Solutions

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt