Turundajate tennisetšempionid selgusid turniiril, kus isegi algaja tundis end profina
„See on ju nagu profisport! Ma pole käinud kunagi ühelgi turniiril, mille eest ei pea maksma. Tuled kohale ja hakkad mängima nagu profimängija. Muidugi tulen järgmisel aastal uuesti,“ ütles värske turundajate tennisetšempion Sirli Ottis. TULI ja MIXDi koostöös möödunud nädala neljapäeval peetud turundajate tenniseturniiri parimaks meheks kerkis Janar Kalmus.
„Väga hea tunne on. Võistlus oli väga tasavägine,“ lisas Janar. „Paarilised vahetusid ja seega tuli ette nii võite kui ka kaotusi. Tekkis väga ootamatuid olukordi: läksime juhtima, vastane tõmbas järgi, jäime suurelt kaotusseisu, aga siis ikkagi võitsime. Oli ka vastupidiseid stsenaariumeid.“
Intriigi asemel harmoonia
Jutt klapib. Tase oli erinev, aga kõigil oli mõnus. Mõned mängijad lasid MIXD Openil käiku rafaelnadalilikke teravaid serve, teised kasutasid pigem võrkpallist tuttavat kerttooballikku planeerivat pallingut. Korraga mängisid mehed ja naised, algajad ja ässad.
Kui oled tennist jälgides peamiselt keskendunud näiteks Anett Kontaveiti või Kaia Kanepi tegemistele, siis oli MIXD Open igal juhul silmiavav kogemus. Kohtunikke pole, aga samamoodi puuduvad ka tülid. Tribüünilt vaadates ei saanud kohati üldse aru, kas mõni serv oli sees või väljas, kuid platsil jõuti murdsekundiga kokkuleppele. Puhkepausidel käisid tulised arutelud, kuidas mingeid mängulisi nüansse parandada. Või kuidas servidel valulikku õlga säästa.
Töögi ei jäänud tegemata. Mitmel puhul tõmmati pärast matši kohe klapid pähe, võeti läpakas sülle ning osaleti koosolekutel. Kõrvale ampsati kohupiimakooki ja lonksati alkoholivaba õlut. Kõike saatmas hea seltskond! Mis nii viga elada.
Tuhanded kulutatud kalorid
Janar tunnistas, et ta on kogenud tennisemängija ja turniiride võitmine pole tema jaoks miskit uut. Ja kuigi MIXD Openile olid regatud ka algajad, siis tegi turniiri formaat asja kõigile põnevaks. „Kaloreid kulus ootamatult palju. Esimese kahe mänguga üle 2000, kokku ilmselt 3000 ja peale. Poole päeva kohta väga asjalik,“ muljetas meeste tšempion. „Kui osalevad niivõrd erineva tugevusega mängijad, siis on see väga mõistlik formaat. Vastasel juhul võib asi liiga ühekülgseks kujuneda. Ütlen ausalt, asi võttis väga kõvasti higistama ja sel nädalal on see minu jaoks spordi mõttes tipphetk.“
Janar jätkas: „Mina võiksin end kasvõi kohe järgmiseks aastaks kirja panna. See on hea võimalus kokku saada. Peaaegu kõik on kuidagi tuttavad – kes on kelle klient või koostööpartner. Hea võimalus omavahel suhelda. Sellist suhtlust on viimasel paaril aastal olnud väga vähe.“
Sirli mängib tennist kolmanda liiga tasemel ning harjutab kaks korda nädalas, kuid ühtegi turniiri polnud ta varem võitnud. Küll aga on tema CVs üks teistmoodi triumf: „Tegelesin rattaspordiga ja võitsin oma vanuseklassis ühe kolmapäevakute sarja võistluse.“ Temagi kiitis MIXD Openi korraldust. „Asi oli huvitav, sest ei tundnud oma vastaseid. Lisaks ei teadnud eriti ka oma paarilisi. Nii tulid kokku väga tasavägised mängud,“ arutles ta.
Korraldaja ühendas töö ja hobi
Turniiri korraldaja Patrik Kupenko saavutas meeste seas teise koha. Räägitakse, et see olevat kõige halvem koht üldse… „Ei ole väga halb koht! Hea on!“ kõlas kiire vastuväide. „Ootused olid palju madalamad, aga täna oli hea päev.“
Miks Patrik MIXD Openi ikkagi ellu kutsus? „Vaatasin, et piiri taga on sellised turniirid mingites valdkondades päris populaarsed. Eestis korraldavad liidud ja ettevõtted omakorda näiteks golfivõistlusi. Kui ise käin mööda tenniseturniire, siis näen, kui palju inimesed neid armastavad. Mõtlesin, et miks mitte. Kuna golf on meie valdkonnas juba hõivatud, siis tundus mõistlik panna mängu oma kirg ehk tennis. MIXDi jaoks on tegemist ka kerge turundusprojektiga, mis toob töö ja hobi kokku.“
Järgmisel aastal uuesti
Hõbedamees tunnistas, et asi õnnestus, sest tagasiside oli vaid positiivne. „Loodetavasti teeme sellest traditsiooni,“ ütles ta. Kuidas aga õnnestus kokku saada piisavalt rahvast, kui turniiri algusaeg oli neljapäeval kell 10 hommikul? „Kuulutasime võistluse välja mitme kuu eest ja suur osa registreerijatest pani end ammu kirja. Tänu sellele sai asjaga arvestada. Mõnel ei õnnestunud siiski viimasel hetkel kohale tulla. Eks turniir sattus enne pikka nädalavahetust ja tööl on kiired ajad, lisaks oli ka vigastusi. Esimene aasta ongi test, kas asi läheb lendu. Siin oleva rahva näost on näha, et kindlasti läheb lendu. Julgen prognoosida, et järgmisel aastal on osalejate arv mitu korda suurem.“
Kas tasuks kohale tulla ka neil, kes pole üldse elus tennist mänginud? Või peaks ikkagi enne registreerimist trennist läbi käima? „Täna oli meil ka täiesti algajaid, kes alustasid alles hiljuti. Samas oli ka esiliiga mängijaid. Tase on seinast seina, aga turniir on sätitud nõnda, et kõigil oleks mõnus. Soovitan end ikkagi algajate kursusele kirja panna ja aastaga jõuab juba väga arvestatavale tasemele!“
Vaata Brit Maria Taeli fotogaleriid siit!
Meeste esikolmik:
- 1. Janar Kalmus
- 2. Patrik Kupenko
- 3. Joonas Paas
Naiste esikolmik:
- 1. Sirli Ottis
- 2. Aveli Karba
- 3. Kärt Mets
Suured tänud sündmuse toetajatele AEGAON ja Estonian Business School.
Autor: Kaarel Täll, TULI