09.09.2024

Maailmameister Jasmiin Üpraus: valisin Mainori, sest nad annavad mulle nii vabaduse kui ka vastutuse

„Turunduses õppisin nii tarkvarasid kasutama kui ka äristrateegiaid rakendama. Mõistan sotsiaal- ja reklaamipsühholoogiat ning oskan luua sisu, mida tarbijatel on lihtne mõista,” räägib jetispordi maailmameister Üpraus, kes lõpetas Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor turunduse eriala ning omandab nüüd teist kõrgharidust personalijuhtimises.

Jasmiin Üpraus. Foto: Erakogu

“Hetkel pühendan rohkem aega oma loo jutustamisele ja püüan oma jälgijaskonda mõista nii sotsiaal- kui ka reklaamipsühholoogia abil,” räägib Üpraus. “Olen teadlikum suunamudija ja oskan ettevõttetele pakkuda sisu, mis kannab meie mõlema väärtusi ning on tarbijatele lihtne mõista.”

Juhtumipõhine praktiline õpe ja AI tööriistad

„Kuna Ettevõtluskõrgkoolis Mainor on suur rõhk praktilisel õppel, oleme traditsioonilised loengud valdavalt asendanud juhtumipõhiste aruteludega,“ räägib turunduse eriala juht Aet Kull. „Meil on turunduse erialaainete valik võrreldes akadeemiliste kõrgkoolidega kõige laiem – neid on kokku 22.“

 „Erakõrgkooli suur eelis on õppija jaoks selles, et õppekavad uuenevad kiiresti. Näiteks lisasime tehisaru populaarsuse kasvuga kohe õppekavasse kursuse “Tehisintellekti rakendamine turunduses”, mida juhendab Sandra Reinik,“ ütleb Kull.

Erialaainete lektoreid ei valita teaduskraadi alusel, vaid praktilise kogemuse põhjal. „Näiteks annab turunduskommunikatsiooni juhtimise ja planeerimise kursust TULI juhatuse liige Ivo Kallasmaa, kes on ühtlasi Dalton kommunikatsioonibüroo juht,“ räägib Kull.

Et õigustada ettevõtluskõrgkooli nime, läbivad kolmanda kursuse turunduse üliõpilased 15 EAP-lise ettevõtlusmooduli, kus nad saavad õpitud äristrateegiad ja ettevõtlusteadmised siduda oma praktiliste oskuste ja huvidega. Õppemoodulit hinnatakse minimaalse elujõulise toote või teenuse loomise ja esitlemise põhjal. Eelmisel aastal lõid näiteks tudengid elustiilibrändi „Play With Us“, mille esimene toode oli kolmes keeles 52 erinevat kaardimängu.

Paindlik õpingute finantseerimine

Järjest rohkem üliõpilasi tasub oma õppemaksu koostöös tööandjaga, kes saab töötaja haridusse investeerides otsest kasu. Kuna kõrgkoolis on enamik kodutöödest võimalik siduda ettevõtte vajaduste ja tegevustega, kasvab koos töötaja pädevusega ka ettevõte ise. Õppemaksu on võimalik tasuda osamaksetena nii semestri kui ka kuu kaupa.

Õnneliku elu oluline nurgakivi

„Septembri saabudes, mil lapsed on saadetud lasteaeda või kooli, on ideaalne aeg mõelda ka enda heaolule ja tegevustele,“ usub turunduse erialajuht Aet Kull. “Pika ja õnneliku elu alus on lisaks liikumisele ja mitmekülgsele toidule ka pidev vaimne ja sotsiaalne areng. Haridus ei ole mitte ainult investeering tulevikku, vaid ka õnneliku elu väga oluline nurgakivi,” lisab ta.

Ettevõtluskõrgkool Mainor, mis kuulub TULI liikmete hulka, on tuntud oma rakendusliku kõrghariduse poolest. Turundus on üks populaarsemaid erialasid ning õppetööd on mugav ühendada töö, pere ja hobidega, sest loengud toimuvad üle kolme nädala neljapäeval ja reedel.

„Mina valisin Mainori, sest nad võimaldavad mul ise oma aega planeerida ning annavad mulle nii vabaduse kui ka vastutuse. Sessioonõppe lubab mul jätkata õpinguid spordi ja võistluste kõrvalt,“ ütleb profisportlane Jasmiin Üpraus.

Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor on osa Ülemiste City linnakust ja rahvusvahelisest kogukonnast. Üliõpilasena saad osaleda kümnetel linnaku sündmustel, alates tänavatoidufestivalidest ja kontserditest kuni tipptasemel konverentside ja seminarideni. Baltikumi suurimas ärilinnakus on olemas kõik selleks, et saaksid talendina õnnestuda.

  • Kandideeri turunduse erialale enne 15. septembrit aadressil www.eek.ee.

Toimetas: Kärt Tomp, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt