Saku Õlletehas

Tootepakkuja

Saku Õlletehas, mis 2020. aastal tähistas oma 200. järjepidevat tegutsemisaastat, on kujunenud Eesti joogitööstuse lipulaevaks, olles viimastel aastakümnetel osaks Eesti elust ja edust. 

2021 aastal pälvis Saku Õlletehas vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgise, mis on tunnustuseks joogitootja ambitsioonikatele eesmärkidele keskkonna ja jätkusuutlikkuse vallas, sealhulgas eesmärgile saavutada juba 2030. aastaks tootmises süsinikheitmete nulltase.

Saku Õlletehase portfelli kuuluvad lisaks kodumaistele ja rahvusvahelistele õllebrändidele ka siidrite, long drink’ide, vee, energiajookide ja karastusjookide brändid. Saku Õlletehas annab iga-aastaselt suure panuse Eesti majandusse, kultuuriellu, spordi arengusse ning erilise kirega seistakse Eesti õllekultuuri kõrge taseme eest.

1993. aastal tõi Saku Õlletehas turule esimese tõelisel lääneliku ja bränditud õlle – Saku Originaali, mis tänaseks on saavutanud tõelise elava legendi staatuse Eesti õllebrändide hulgas. Saku Originaal on tänaseni Saku Õlletehase lipulaev ja jätkuvalt üks suurimaid õllebrände Eestis. Originaali lansseerimisele järgneval aastal nägi ilmavalgust õllemaastiku tõeline paha poiss – Rock, mis raketina kõrgustesse lendas ning oma kindla koha Eesti õlleajaloo legendide nimekirjas võttis. Saku edasiste kuulsamate brändide hulka kuuluvad veel tänasenigi Saku on Ice, Karl Friedrich ja Saku Kuld. Saku õllebrändide hea käekäigu eest seisavad mitmed Eesti loovagentuurid.

Saku Õlletehas kuulub rahvusvahelisse kontserni Carlsberg Group. Tänu rahvusvaheliselt tunnustatud ja kompromissitutele Carlsberg Groupi standarditele joogi tootmises on ka Saku Õlletehase toodang leidnud oma tee paljudesse eksportriikidesse. Samuti on see võimaldanud täiustada tootmistehnikat, pakkuda veelgi kvaliteetsemaid jooke tehes seda säästlikumalt ning jätkusuutlikumalt kui kunagi varem. Saku Õlletehas on Carlsbergi Gruppi kuuluvate Taani, Prantsusmaa, Belgia ja Soome õlletootjate toodangu edasimüüja Eestis. 

Saku Õlletehase müüdavate rahvusvaheliste õllesortide hulka kuuluvad näiteks Carlsberg, Tuborg, Kronenbourg 1664 Blanc, Grimbergen jt. Siidribrändidest on tuntuim Somersby, long drink kategoorias Sinebrychoff ning energiajookidest Battery.

Ettevõte ekspordib oma tooteid 20 riiki, peamised eksporditurud on Soome, Läti, Norra ja Rootsi. Samuti on ettevõtte tooteid eksporditud Saksamaale, Islandile ja Tšehhi; eksootilisematest turgudest aga näiteks veel Sierra Leonesse, Gambiasse, Seišellidele ja Vietnami. 

Tooted ja teenused:

  • Karastusjookide tootmine ja müük
  • Õlle tootmine ja müük
  • Siidrite tootmine ja müük
  • Long Drinkide tootmine ja müük
  • Energiajookide tootmine ja müük
  • Veetoodete tootmine ja müük

Saku Õlletehas, on 200-aastase ajalooga, on kujunenud Eesti joogitööstuse lipulaevaks olles viimastel aastakümnetel osaks Eesti elust ja edust.

Koduleht: https://saku.ee/et/

Kontaktisik: Eva Maarend,

 

Saku Õlletehas