KANTAR EMORI TASKUHÄÄLING | Olga Peresild: turunduses ei ole rumalaid küsimusi
Kantar Emor on juba mõnda aega teinud taskuhäälinguid “Point” ja “Point+”. Mõlemast sarjast on internetiavarustesse paisatud mitmeid põnevaid intervjuusid. Nüüdsest jagame uusi vestlusi ka TULI lehel.

Seekordses taskuhäälingu „Point+“ osas arutleb meediastrateegia teemal EssenceMediacomi tegevjuht Olga Peresild.
„Eesti brändidel on agiilsust, aga millest ma puudust tunnen, ongi see pikaajaline strateegia või kindlam strateegia aastaks ja julgus rääkida oma partneritega. Rääkida ka nendel teemadel, mis tunduvad olevat rumalad. Kuna turundus muutub, siis rumalaid küsimusi turunduses enam ei ole,“ julgustab Peresild brände rohkem küsima ja uurima.
Ta tõi näite, et digiturundus areneb väga kiirelt ja klient ei peagi kõiki nüansse teadma. Oluline on julgelt küsida ja dialoogi pidada. „Peab leidma ikkagi seda aega, et oma partneritega läbi arutada, miks me äris teeme seda, mida me teeme; miks me turunduses teeme seda, mida me teeme.”
Peresild kõneles, et rahvusvahelistel klientidel on väga hästi paigas KPId (tulemusmõõdikud), mille alusel nad mõõdavad äri, turunduse ja ka meedia edukust. Samuti on paigas pikem strateegia. Ta toonitas, et ka meediaagentuuril on vaja klientidelt tagasisidet saada ja sellest õppida. Klient peab omakorda mõistma, miks tema jaoks on kasulik andmeid jagada.
Meediastrateegia viib tema sõnul turunduseesmärgid ärieesmärkidega sünkrooni. „Kui me meediastrateegia kallal töötame, siis otsimegi tasakaalu kolme komponendi vahel: brändi nähtavus, konversioonid ehk mingisugune käitumine/tegevus, ja investeeringute tasuvus. Nende kolmega sa pead mängima,“ kõneles Peresild.
Ta näitlikustas, et kui klient tahab näiteks ainult odavat kontakti hinda, võib kannatada konversioon või brändi nähtavus. Kui klient tahab eelkõige brändi nähtavust, peab olema valmis kontakti eest rohkem maksma.
Meediaplaneerimise valdkonnas maksab kogemus.
„Kui meile tulevad uued inimesed ja nad tahavad karjääri teha, siis ma tegelikult kohe hoiatan neid, et ennekõike tuleb hästi palju kuiva trenni teha,“ ütleb Peresild. Ta võrdleb meediaplaneerijaid sportlastega, kes tahavad olümpiale jõuda.
„Sa ei lähe olümpiamängudele olukorras, kus sul on ainult aasta või kaks aastat harjutamist mingisugusel spordialal. Sa pead ikka kõvasti tööd tegema ja läbi praktika, läbi erinevate mudelite läbi tunnetamise sa oskad mingil hetkel turundust näha hoopis teistsuguse pilguga ja öelda, et see töötab ja see ei tööta,“ leiab Peresild.
Miks Peresild end hulluks fanaatikuks nimetab ja kuidas on toimunud meediaplaneerimise maastikul spetsialiseerumine, kuula-vaata lähemalt juba siit (vt ka Spotify ja Apple Podcasts):
Autor: Kantar Emor