GALERII | Roheline TULI häkaton – järgmine samm jätkusuutlikkuse suunas
30. jaanuaril toimus Põhjala tehases asuvas Sepikoja galeriis Roheline TULI häkaton, kus rääkisime üritusturundajate ja koostööpartneritega olemasolevatest standarditest ja lahendustest ning mõtlesime koos, millised on valdkonna kitsaskohad nende täitmisel.
Häkatonile olid oodatud kõik, sh ka TULI mitteliikmed. Seda selleks, et info jõuaks võimalikult paljudeni ja saaksime oma harjumuste muutmiseks maksimumi anda. Jätkusuutlikkus on praegu väga populaarne teema ja sellega tegeleb ka Turundajate Liit.
Rohelise TULE eesmärk on harimine, turu ühtse arusaama loomine ning selle kasutamine töös. TULI ei taha luua järjekordset uut standardit, vaid minna detailidesse olemasolevatega.
Mis on praegune situatsioon ja miks me sellega tegeleme?
Hetkeolukorda iseloomustab muutumine. Me peame olema pidevas muutumises nagu on maailm meie ümber. Riiklikud seadused ei suuda nii kiirete muutustega kaasas püsida, aga meile ei saa see olla mingi vabandus.
Meie elukeskkond on muutumas. Selle jaoks, et kliimamuutusi vähegi pidurdada ja nendega kohaneda, peame oma töös muudatusi ette võtma. Kõige lihtsam on muuta oma tegevus jätkusuutlikumaks.
Acento tõi välja neli punkti, miks peame tegelema jätkusuutlikkusega lisaks keskkonnast hoolimise aspektile.
- Kliendid juba ootavad seda meist või hakkavad seda kohe varsti nõudma.
- Mujal maailmas juba tehakse – liigume vooluga kaasa, metoodikad on juba olemas.
- Et turul silma paista – tekib ilmselge konkurentsieelis.
- Oma tegevuse mõõtmine ja analüüsimine annab hea raamistiku järgmisteks tegevusteks ja ka data argumenteerimiseks kliendi ees.
Oma teekonda jätkusuutlikkuse suunas jagas Tervise Catering. Rääkisime sellest, kuidas toitu planeerida; taimse menüü plussidest; jäätmekäitlusest ja ka sellest, et tegelikult on okei, kui menüüs on liha, aga olgu seda vähem. Eriti hea, kui selleks on Eestis kasvatatud rohumaaveis, kelle CO2 jalajälg on väiksem.
Piiritagust kogemust jagas Space Productions. Tegelikkus on see, et teised on meist ees ja meil on päris palju arenguruumi.
Hakkasime häkkima
Jagasime kohapeal kogu seltskonna tiimideks: agentuurid, deko, produktsioon ja catering, kes pidid alguses välja tooma kõik positiivse, mida juba tehakse ja mis osas on meil veel puudujääke. Negatiivset jäi kõlama rohkem, aga antud juhul on see hea, sest kõik analüüsisid oma seniseid tegevusi põhjalikult ja mõistsid, mida saaks veel paremini teha. Mõned asjad olid sellised, mida veel kuskil standardites kirjas pole. Usun, et kõik häkatonil osalejad hindavad juba oma tööd natuke teisiti ja järgmine suur samm jätkusuutlikkuse suunas on astutud.
Peamised puudujäägid, mida kõik kohalviibijad soovivad parandada.
- Valdkondlik koostöö ja kommunikeerimine.
- Teadlikkuse tõstmine, harimine (see puudutab kõiki osapooli – agentuure, partnereid, kliente, üritustel osalejaid).
- Oma tegevuste mõõtmine ja analüüsimiine.
Järgmine selleteemaline üritus kannab nime Roheline Laine ning toimub EASi ja TULI koostöös 9. aprillil Kai Kunstikeskuses. Rohkem infot peagi!
Fotode autor: Karolin Linamäe
Autor: Katriin Hunt, Elamusstuudio / TULI