18.01.2021

Eestlased tegid Euroopa idufirmade auhinnatseremoonia tehnilise lahendusega ajalugu

Tallinnas Kultuurikatlas möödunud nädalal aset leidnud Euroopa parimate idufirmade auhinnatseremoonial European Startup Prize for Mobility osales tänavu 550 ettevõtet 44 riigist. Virtuaalset galat teostanud üritusturundusagentuur Royal Experience tuli sündmuse ajaloos välja uue tehnilise lahendusega.

European Startup Prize for Mobility auhinnatseremoonia 13.01.2021 Kultuurikatlas

Mobiilsusega tegelevate Euroopa idufirmade auhinnatseremoonial European Startup Prize for Mobility autasustati 13. jaanuaril parimaid. Tegemist on valdkonna suurima auhinna- ja kiirendusprogrammiga Euroopa Liidus. Eurovisiooni vormist inspireeritud sündmusel jagati tunnustusi kaheteistkümnele finalistile, kellest osutusid võitjateks neli idufirmat: Pony, Fairtiq, Surve Mobility ja Skipr

Lisaks ettevõtjatele oli publiku hulgas mitmeid nimekaid osalejaid, näiteks külastas Eestis paiknevat virtuaalstuudiot ka Monaco prints Albert, Euroopa Komisjoni asepresident Institutsioonide vahelises suhetes Maroš Šefčovič ja Euroopa Investeerimispanga asepresident Lilyana Pavlova.

European Startup Prize for Mobility korraldaja Grégory Merly kiitis Eesti innovaatilist ja tänapäevast lähenemist sündmuse korraldamisel. “Gala viidi esmakordselt ajaloos läbi 100% virtuaalselt ja see võimaldas meil jõuda oluliselt laiema publikuni keskkonda säästval viisil. Selline lahendus sobib hästi kokku nii meie väärtuste kui ka kontseptsiooniga,” märkis Merly.

Virtuaalset galat teostanud üritusturundusagentuur Royal Experience tuli sündmuse ajaloos välja uue tehnilise lahendusega. See võimaldas õhtujuhtidel asuda kahes eri paigas, sündmuse ülekannet teostaval stuudiol kolmandas, osalejatel ja laureaatidel igalühel oma riigis ning publikul üle kogu maailma. 

Global Virtual Solutionsi eestvedaja, Royal Experience’i tegevjuhi ja koostööprojekti idee autori Lehari Kausteli sõnul oli nende eesmärgiks tutvustada Eestit maailmas innovaatilise digiriigi ja suurepärase virtuaalsete kohtumiste toimumispaigana. “Täna jõudsime läbi selle sündmuse Euroopa idufirmade ja Euroopa investoriteni uues valguses. Eestis on viimasel ajal sündinud ja kasvanud mitu ükssarvikut – Eesti on hea koht idufirmade loomiseks, kasvatamiseks ja ka nende tunnustamiseks”.

photo 13 01 2021 19 31 08
European Startup Prize for Mobility 2021 auhinnatseremoonia eestlastest korraldusmeeskond

Eesti ettevõtetest koosnev Global Virtual Solutions on alates 2020. kevadest korraldanud üle 250 virtuaalsündmuse 151 riigis ja 5 eri kontinendil ning on kiiresti kasvanud globaalseks tegijaks. Global Virtual Solutions viib nägemust tuleviku sündmustest ettevõteteni, kes soovivad teha asju teisiti. Mõned näited korraldatud üritustest on Euroopa kosmose nädal, Kolme Mere algatuse presidentidevaheline virtuaalne tippkohtumine, Global Business Summit, ÜRO Julgeoleku nõukogu koosolekud, Globaalne Jõuluvanade kongress jpt. 

photo 13 01 2021 12 56 00 2
European Startup Prize for Mobility 2021 auhinnatseremoonia virtuaalstuudio Kultuurikatlas

Sündmuse juhtimiskeskus ja ülekanne leidis aset Kultuurikatlas, kuhu sai koostöös Eventechiga selleks puhuks spetsiaalne stuudio püstitatud. Tänu Eestile õnnestus 550 Euroopa idufirmal oma uudseid ideid tutvustada kogu maailmale. 

Silja Oja, TULI

Royal Experience on alates jaanuarist 2021 Turundajate Liidu (TULI) liige.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt