22.07.2019

Arvamusfestival 2019. Arutelude soovitused turundajatele.

Arvamusfestival toob kokku Eestist ja maailmast hoolivad inimesed
erinevatest kogukondadest, et läbi tasakaaluka arutelu luua paremat arusaamist
iseendast, teineteisest ja maailmast. Seitsmes festival toimub 9. ja 10.
augustil Paides. Festival on külastajatele tasuta.

Arutelude soovitused turundajatele:

Kes päriselt õpetab – kas õpetaja või influencer? – 9. augustil kell 12:00-13:30

Kool ja õpetajad on osa noorte igapäevaelust nii täna kui 50 aastat tagasi, kuid midagi on muutunud. Uue põlvkonna eeskujudeks online maailmas on saanud influencerid, kelle platvormiks YouTube ja Instagram. Kas õpetajad käivad ajaga kaasas ja milline peaks olema õpetaja suhe influenceritega – adresseerida, kritiseerida, analüüsida, ignoreerida? Kuidas tajuvad uued arvamusliidrid ise oma vastutust noore publiku ees? Võibolla on mõlemal poolel üksteiselt midagi õppida!

Inimvõimete piirid – 9. augustil kell 15:00-16:30 

Kas eksoskeletonid teevad meist kõigist superinimesed? Kui kaugele on võimalik areneda tippspordis treeningutega? Aga dopinguga? Kui palju ja kiiresti me suudame õppida? Kus kulgeb läbipõlemise piir? Arutelu eesmärk on teaduse viimaste avastuste ja saavutuste pinnalt sündiv pilt inimese tulevikuvõimetest- ja võimalustest.

Eesti rahva sada valikut: väärtuste mäng – 9. augustil kell 18:00-19:30

Pärast kurja nõia hukku on piparkoogimaja, milletaolisi maailmas rohkem pole, seisnud aastaid hüljatuna. Naaberkülade lapsed on käinud aegajalt selle seinu näksimas ja nüüd on maja ohtlikuks muutunud – iga hetk võib juhtuda õnnetus ja kogu maja mõnele süütule lapsele kaela variseda. Maja pärijatel, Hansul ja Gretel, kel endil raha ei ole, tuleb otsustada, mida majaga edasi teha. Kuidas käituksid sina Hansu ja Grete asemel? Tartu Ülikooli eetikakeskuse väärtusmetoodiline mäng „Eesti rahva sada valikut: väärtuste mäng“ on väärt ajaviide, mis aitab tõsiseid ja vähemtõsiseid küsimusi pingevabalt ja lustakalt arutada. Mänguolukorrad on tavalised Eestis ette tulevad valikukohad perekonna, kogukonna, lastega seotud ja kodanikuks olemise teemadel. Igasse olukorda on peidetud väärtusdilemma ja lojaalsusvalik. Mängi ja vaata, kas leiad oma lauakaaslastega ühise keele ja avasta, mis laadi moraalset mõtlemist sa oma otsustes eelistad!

Kliimadialoog presidendiga: tulevik on tänaste täiskasvanute käes – 9. augustil 19:15-20:00

Kliima muutub. Kõige valusamalt saavad tulevikus selle tagajärgi tundma tänased lapsed ja noored. Teadlaste hinnangul on veel võimalik ekstreemsemaid tagajärgi vältida, kui riigid oma seniseid ambitsioone oluliselt tõstaksid. Millised on Eesti noorte ootused presidendile, poliitikutele, emadele ja isadele – täiskasvanutele? Kust otsida lahendusi ja lootust?

Sotsiaalsed start-upid muudavad maailma – 10. augustil kell 12:00-13:30

Prügisaared. Ajale jalgu jäänud haridussüsteem. Pagulaskriis. Üksildus. Mida teha? Alustavad sotsiaalsed start-upid tutvustavad oma lahendusi keerulistele probleemidele ja kutsuvad sind kaasa mõtlema.

Muutused – kas me oleme nendeks võimelised? – 10. augustil kell 12:00-13:30

Öeldakse, et inimloomus ei muutu, kuid kas see on ka tõsi vaadatuna erinevate distsipliinide vaatenurgast? Arvamusfestivali arutelu eesmärk on arutleda selle üle, kui muutumisvõimelised me inimestena oleme. Peaaegu igapäevaselt kirjutab keegi ajalehes, et me elame ennenägematute muutuste ajastul. Kas tõepoolest on käimas muutuste ajastu või on igal põlvkonnal oma kordumatud väljakutsed, mis tähendabki muutustes elamist ja muutustega kohanemist? Vastamine suurtele väljakutsetele nagu kliimamuutus või ääremaastumine nõuab meilt oma väärtushinnangute ja igapäevapraktikate muutmist. Me peame muutuma, kuid kui kiiresti me oleme võimelised muutuma? Kas elu muutub kiiresti või meile ainult tundub nii? Kuidas muutus toimub – kas läbi suurte sekkumiste või hoopis läbi igapäevaste väikeste sammukeste?

Kullast kallim – väärtuspõhisest majanduses täna ja homme 10. augustil kell 16:00-17:30

Erinevate vähemuste kohtumisel tekib paljusus, kelle rikkusteks pole mitte raha ja investeeringud, vaid kogemused ja lood, avatumad vaatenurgad, võrdsemad võimalused. Neurodiversiteet, feminism, veganlus, LGBT+ ja inimõigused on tulevikumajanduse väärtused. Arutelus toome need välja praeguse majandussüsteemi ahelatest. Küsime, kas innovaatilised avatud kontorid ja kiidetud ringmajandusmudelid ikka loovad uusi väärtusi? Kuidas saaksime objektistavast majanduskeskkonnast edasi liikuda? Kuidas saavad erinevad vabadusliikumised eraldi ja koos muuta seda, mida raha eest saab? Kuidas saame erisusi toetades jõuda lahendusteni, mis tagavad kõigile majandusliku heaolu?

Kust leida vaikust? – 10. augustil 18:00-19:30 

Kuidas mõjutab pidev nutiseadmete kasutamine ja infoüleküllus meie ajutegevust ja vaimset tervist. Kuidas olla kohal, vaigistada segadust oma peas? Kas vaikus on hea ja müra halb?

Lisainfo:

Eveli Jõesaar | Turundusjuht |
+372 55 654 325 | www.arvamusfestival.ee

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt