09.04.2021

89% töötajatest soovib tulevikus jätkata osalise kaugtööga

Enamik töötajaid (89%) soovib ka pärast tervisekriisi töötada vähemalt ühe päeva nädalas kaugtöö vormis, selgus rahvusvahelisest tööturu-uuringust Decoding Global Talent 2021, kus osales rohkem kui 200 000 töötajat 190 riigist. Balti riikides eelistab iga teine töötaja teha kaugtööd kaks-kolm päeva nädalas.

Foto: Olia Danilevich, Pexels.com

Boston Consulting Groupi, CVKeskus.ee ja maailma tööportaale ühendava võrgustiku The Network korraldatud ülemaailmsest tööturu-uuringust Decoding Global Talent ilmnes, et tervisekriis jätab pärandina tööturule soovi töötada paindlikumalt kui kunagi varem.

Enamik töötajaid tõi uuringus välja, et nad eelistaksid hübriidset töökorraldust – töötada kaks kuni kolm päeva nädalas kodus ja ülejäänud aja kontoris. Soovi pandlikuma töökorralduse järele ei väljendanud ainult kontoritöötajad, ka klienditeenindussektori töötajad ja manuaalse töö tegijad märkisid, et tahaksid töökorraldust, mis lubaks neil aeg-ajalt kaugtööd teha.

„Balti riikides töötavatest inimestest leidsid rohkem kui pooled (51%), et nad sooviksid ka pärast tervisekriisi töötada kaks-kolm päeva nädalas kodus,“ sõnas CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt. „Pisut alla viiendiku (18%) vastajatest eelistaks kaugtööle üle minna täielikult ja vaid 14% vastajatest ütles, et ei tahaks edaspidi üldse kaugtööd teha.“

„Lisaks selgus uuringust, et töötajatele on olulisemaks muutunud tööandja väärtushinnangud, mis peavad ühtima töötaja veendumustega. Nimelt välistab enam kui iga teine tööotsija (52%) kandideerimisel tööandjad, kes ei vasta tema veendumustele võrdõiguslikkuse, jätkusuutliku keskkonna ja vastutustundliku ettevõtluse teemadel,“ lisas Henry Auväärt.

Mis on töö puhul kõige olulisem?

Ootuspäraselt mõjutas möödunud aasta ka tegureid, mida inimesed töö puhul oluliseks peavad. Paindliku töökorralduse kõrval hinnati kõrgelt töö kindlustunnet ja võimalust töötada finantsiliselt stabiilse tööandja heaks.

Kõige olulisemaks pidasid vastajad aga meeldivaid suhteid kolleegide ja tööandjaga ning head töö- ja eraelu tasakaalu. Ühtlasi pidasid töötajad väga oluliseks konkurentsivõimelist töötasu ja seda, et neid tehtud töö eest tunnustataks. Veel hinnati kõrgelt võimalust areneda ja teha ettevõttes karjääri, õppida juurde uusi oskusi ning loomulikult ka seda, et töö ise oleks põnev.

Decoding Global Talent on rahvusvaheline tööturu-uuring, mille viisid läbi Boston Consulting Group ja maailma juhtivaid tööportaale ühendav võrgustik The Network, kuhu kuulub ka Eesti suurim tööportaal CVKeskus.ee. Uuringus osales 208 807 töövõtjat 190 riigist. Rohkem kui kaks kolmandikku uuringus osalenutest (71%) olid kõrgharidusega.

Toimetas: Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt